Čekijos žvalgyba metinėje ataskaitoje atkreipia dėmesį į Rusijos ir Kinijos keliamas grėsmes


Čekijos žvalgybos BIS emblema

Čekijos žvalgybos tarnyba antradienį paskelbė savo metinę grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitą, kurioje Rusijos ir Kinijos šnipai įvardijami kaip keliantys didelę grėsmę šalies saugumui.
 
Saugumo informacijos tarnyba (BIS) ataskaitoje teigia, kad Rusijos ir Kinijos žvalgybos tarnybos aktyviai propaguoja savo šalių interesus užsienyje.
 
„Pagrindinis skirtumas yra tas, kad Rusija siekia destabilizuoti ir sunaikinti savo oponentus, o Kinija bando sukurti sinocentristinę (Kinijos vadovaujamą. – ELTA) pasaulio bendruomenę, kurioje kitos šalys pripažįsta Kinijos interesų legitimumą“, – teigia Čekijos žvalgybininkai.
 
Ataskaitoje sakoma, kad 2019 m. Čekijoje veikė visos be išimties Rusijos žvalgybos tarnybos, o šnipai su diplomatine priedanga propagavo Rusijos interesus ir Kremliaus poziciją bei bandė gerinti Rusijos reputaciją Čekijoje.
 
Tuo metu Kinijos šnipai, prisidengdami diplomatais, žurnalistais ir mokslininkais, „naudojosi Čekijos atvirumu ir skatino Kinijos investicijas“, tvirtino BIS.
 
Kinų šnipai taikėsi į technologijų, kariuomenės, saugumo, infrastruktūros, sveikatos, ekonomikos ir aplinkosaugos sektorius bei bandė įpiršti čekams teigiamą požiūrį į Kiniją.
 
BIS pridūrė, kad užsienio tarnybos daugiausia vykdė kibernetines atakas prieš Čekijos Užsienio reikalų ministeriją, diplomatines misijas užsienyje ir šalies antivirusinės programinės įrangos gamintojo „Avast“ infrastruktūrą.
 
Labiausiai prie šių atakų prisidėjo Rusija ir Kinija, tikino BIS.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.10; 16:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *