Centrinės Afrikos Respublikoje nužudyti trys Rusijos žurnalistai


Iš kairės į dešinę: Kirilas Radčenko, Aleksandras Rastorgujevas ir Orchanas Džemalis. TV kanalas Dožd

Centrinės Afrikos Respublikoje nužudyti trys Rusijos žurnalistai: Orhanas Džemalis, Aleksandras Rastorgujevas ir Kirilas Radčenka, praneša BBC.

Jie kūrė dokumentinį filmą apie Rusijos privačių karinių kompanijų veiklą šioje Afrikos šalyje.

Pirmoji apie Rusijos piliečių žūtį pranešė AFP, remdamasi savo šaltiniais. Agentūros duomenimis, nužudytieji turėjo žurnalistų pažymėjimus.

Nužudytųjų lavonai buvo rasti centrinėje šalies dalyje, už 23 kilometrų nuo Sibuto miesto, Kemo prefektūros administracinio centro. „Juos nužudė nežinomi ginkluoti žmonės“, – cituoja AFP savo šaltinių žodžius.

CAR policijos atstovas pareiškė, kad trys žmonės buvo nužudyti apiplėšimo tikslais.

Apie tai, kad Centrinės Afrikos Respublikoje yra samdinių iš Rusijos, šių metų balandžio mėnesį pranešė Prancūzijos laikraštis „Le Monde“.

2017 metų spalį Sočyje įvyko CAR prezidento Faustino Archange`o Touaderos ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimas. Po jo Maskva kreipėsi į Jungtines Tautas, prašydama atšaukti ginklų tiekimo į CAR draudimą, rašė leidinys.

2018 metų kovą Rusijos URM pranešė, kad Maskva, atsakydama į atitinkamą CAR prezidento prašymą, nusprendė suteikti šiai Afrikos šaliai neatlyginamą karinę-techninę pagalbą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.01; 06:00

print