D. Trumpas taria „ne“ JAV prezidento rinkimų atidėjimui dėl pandemijos


JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nepaisant koronapandemijos, nenori keisti rudenį numatytų prezidento rinkimų datos. „Rinkimai įvyks lapkričio 3 dieną“, – pareiškė jis penktadienio vakarą Baltuosiuose rūmuose Vašingtone. D. Trumpas buvo paklaustas, ar, atidėjus pirminius rinkimus, įmanomi ir planai keisti rudenį numatytų rinkimų terminą.
 
D. Trumpas tai atmetė, kaip ir reikalavimą dėl koronakrizės išplėsti balsavimą paštu. „Daugelis žmonių sukčiauja balsuodami paštu“, – teigė jis. Esą yra saugiau, kai žmogus ateina į rinkimų apylinkę su asmens pažymėjimu.
 
Rinkiminiai metai JAV dėl koronaviruso plitimo visiškai nukrypo nuo vėžių. Kovą ir balandį buvo planuota virtinė pirminių rinkimų. Tačiau dėl pandemijos įvairios valstijos balsavimą atidėjo vėlesniam laikui.
 
Tuo tarpu atidėti prezidento rinkimų datą būtų labai sudėtinga. Ji yra įtvirtinta įstatymo. Todėl terminui pakeisti būtų reikalingos JAV Kongreso pataisos, tačiau jas vėlgi būtų dar galima skųsti teismuose. Be to, taip būtų laimėtos tik kelios savaitės. Nes kitas kalendorinis planas netgi įtvirtintas konstitucijos ir todėl dar labiau nepajudinamas: naujas Kongresas turi susirinkti sausio 3 dieną, o prezidento inauguracija turi įvykti sausio 20 dieną.
 
Bet kokiu atveju prezidentas negalėtų pats atidėti rinkimų, jei to norėtų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.04; 01:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *