Dalia Grybauskaitė: nepalaikysime prievartinių metodų prieš Lenkiją


Nesutariant Varšuvai ir Briuseliui, Lietuva nepalaikys balsavimo prieš Lenkiją Europos Sąjungoje, teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Lenkijos Prezidentas dėkoja už tokį palaikymą ir teigia, kad ginčas su Europos Komisija bus išspręstas.

„Čia norėčiau paliesti vieną probleminį europinį klausimą (…) diskusijose tarp Europos Komisijos ir Lenkijos Vyriausybės, kad Lietuva ir Lietuvos pozicija bus labai griežtai aiški, kad mes nepalaikysime jokių prievartinių jėgos metodų prieš jokią šalį, taip pat ir Lenkiją“, – po susitikimo su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda pareiškė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė teigė, kad ginče tarp Lenkijos ir Europos Komisijos Lietuva kvies abi puses dialogui.

„Mes kviesime abi puses dialogui ir sprendimo paieškoms. Lietuva nepalaikys balsavimo prieš Lenkijos valstybę panaudojant jėgą, o mes kviesime abi puses susitarti. Mūsų tokia pozicija buvo ir dėl migracijos klausimų, taip pat ir dėl teisės viršenybės klausimų, kurie šiuo metu vyksta diskusijose“, – sakė D. Grybauskaitė.

Tuo metu A. Duda po susitikimo teigė dėkojantis už supratimą ir palaikymą. „Ačiū širdingai poniai Prezidentei už tuos paramos žodžius, kas liečia santykius tarp Lenkijos ir Europos Komisijos. Dialogas vyksta“, – sakė A. Duda.

Anot Lenkijos vadovo, Vilniuje jis kalbėjosi su EK pirmininku bei Vokietijos Prezidentu ir yra įsitikinęs, kad ginčas bus išspręstas.

„Tas dialogas yra iš tikrųjų įgyvendinamas tiek vienoje, tiek kitoje pusėje, ir tos problemos, kurios atsiranda iš tam tikrų nesupratimų, tam tikrų negerų interpretavimų, (…) bus išspręstos, ir ačiū už tą subalansuotą poziciją, kuri parodo, kad suprantama mūsų situacija“, – tikino A. Duda.

ES ruošia drausminę procedūrą prieš Lenkiją dėl teismų reformos, kuri apriboja jų nepriklausomumą. Pernai gruodį EK suteikė trijų mėnesių terminą ištaisyti tai, kitu atveju, Lenkijai gresia precedento neturinti sankcija – balsavimo teisės atėmimas.

2018.02.19; 05:17

print