Prezidentė Dalia Grybauskaitė atmetė Teisėjų garbės teismo sprendimą kaip nepagrįstą


Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiko atleisti Neringos Venckienės iš teisėjos pareigų. Susipažinusi su Teisėjų garbės teismo sprendimu, taip pat įvertinusi gautą drausmės bylos medžiagą, Respublikos Prezidentė tokį griežtą siūlymą įvertino kaip nepagrįstai griežtą. Tiksliau tariant – akivaizdžiai per griežtą.

„Teisėjos pasisakymai nederami ir garbės teisėjų bendruomenei nedaro, tačiau Teisėjų garbės teismo siūloma sankcija neadekvati teisėjos prasižengimui. Griežčiausios nuobaudos pirmiausia turi būti taikomos aplaidžiai dirbantiems, girtaujantiems, kyšininkaujantiems, sukčiaujantiems, žalą žmonėms ir valstybei darantiems ir dangstantiems prasižengusius kolegas teisėjams”, – pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo pareiškime.

Teisėjų garbės teismas sprendimą, kuriuo siūloma atleisti teisėją iš darbo, priima pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad tokia sankcija nebuvo siūlyta net už žymiai didesnius, sunkesnius, pavojingesnius teisėjų prasižengimus. Pavyzdžiui, padariusius didelę žalą visuomenei ir valstybei.

Remiantis Teismų įstatymu, Prezidentui atsisakius atleisti teisėją iš darbo, drausmės byla grąžinima Teisėjų garbės teismui, kuris privalo nagrinėti bylą iš naujo.

Nuotraukoje: teisėja Neringa Venckienė, kurios Prezidentė Dalia Grybauskaitė nesutiko atleisti iš teisėjos pareigų.

2011.04.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *