Partija „Drąsos Kelias“ jungtiniame rinkimų saraše nedalyvaus


Liepos 25-ąją vakare Seime įvyko tradicinis Apskritojo stalo susirinkimas, kuriame dalyvavo visuomeninio judėjimo „Už teisingumą“, parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ bei nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovai.

Apskritasis stalas konstatavo, kad jo iniciatyva kurti vieningą nacionalinį antiklaninių politinių jėgų rinkiminį sąrašą susilaukia plataus Lietuvos visuomenės palaikymo. Tačiau po pastarąją savaitę vykusių konsultacijų su partijos „Drąsos kelias“ vadovybe, galutinai paaiškėjo, jog ji apsisprendė rinkimuose į Seimą dalyvauti atskiru partiniu sąrašu.

Nors daugelis Apskritojo stalo dalyvių apgailestavo, kad „Drąsos kelias” yra nepasirengęs kurti vieną nacionalinę alternatyvą ir dalyvauti koaliciniame sąraše, jungiančiame ir visuomeninių judėjimų atstovus, Apskritasis stalas ir toliau rems vieno Seimo rinkimų sąrašo, bendradarbiaujančio su judėjimu „Už teisingumą” sukūrimo iniciatyvą.

Ateitis parodys, ar kai kurios grupės, dalyvaujančios „Drąsos kelio” projekte ir siekiančios rinkimuose dalyvauti atskiru partiniu sąrašu, po rinkimų nesiglaus po kai kurių sisteminių partijų, rėmusių „Garliavos šturmą”, sparnu.

Apskritasis stalas konstatavo, kad visuomeninių judėjimų atstovai dalyvaus Nacionalinio susivienijimo, kurį įsteigė trys politinės partijos Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir tautininkų sąjunga, telkiamame sąraše. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Algimanto Matulevičiaus vadovaujama Tautos vienybės sąjunga.

Apskritasis stalas svarstė tiek jungtinio rinkimų sąrašo paskelbimo artimiausias datas, tiek ir kitus organizacinius klausimus, tarp jų ir būsimosios Vyriausybės formavimo perspektyvas.

Apskritasi stalas konsultavosi ir su Dariaus Kuolio vadovaujama grupe. Paaiškėjo, kad ši grupė, steigdama neformalią politinę partiją, vis dėlto neketina kurti dar vieno rinkimų į Seimą sąrašo ir kad ji toliau visais svarbiausiais klausimais bendradarbiaus tiek su visu Apskrituoju stalu, tiek su Naconaliniu susivienijimu „Už Lietuvą Lietuvoje”.

Kitas Apskritojo stalo posėdis įvyks, kaip paprastai trečiadienį, rugpjūčio 1d., tačiau ne Seime, o Kėdainiuose.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: parlamentaras Gintaras Songaila, Apskrito stalo posėdžio pirmininkas, Parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje” pirmininkas.

2012.07.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *