Dalia Grybauskaitė su Ukrainos ambasadoriumi skelbs Solidarumo bėgimo pradžią


Dalia Grybauskaitė – Lietuvos Prezidentė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Pirmadienį organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru organizuoja renginį „Solidarumo bėgimas 2019“, kuriame lankysis prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis su žmona.
 
Pasveikinę susirinkusiuosius renginio svečiai paskelbs Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro vaikų bėgimo pradžią. Tai bus jau šeštasis tradicinis organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuojamas Solidarumo bėgimas. Svečiai mokyklos teritorijoje pasodins Solidarumo ąžuoliuką.
 
Šiemet Lietuvos vaikai kviečiami solidarizuotis su vaikų dienos centrus lankančiais Lietuvos vaikais bei Rusijos okupuotose teritorijose gyvenančiais, negalią turinčiais Ukrainos vaikais.
 
Bėgimą globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Ukrainos ambasada Lietuvoje bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
 
Solidarumo bėgimu siekiama skatinti solidarumą, supratingumą ir socialinį jautrumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Moksleiviai, susivieniję bendrai sportinei veiklai, gali padėti vieni kitiems.
 
Ukrainos palaikymo akcija Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt nuotr.
Solidarumo bėgimas kasmet pritraukia šimtus mokyklų bei dešimtis tūkstančių moksleivių. Praėjusių metų bėgime dalyvavo 57,3 tūkst. moksleivių ir daugiau nei 5 tūkst. mokytojų iš 351 Lietuvos ugdymo įstaigos.
 
Bėgimo metu surinkta daugiau kaip 33,5 tūkst. eurų, kurių dalis skirta „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų vaikams, kita surinktų lėšų dalis buvo skirta parama saugioms vaikų žaidimų aikštelėms įrengti nuo karinių konfliktų nukentėjusiose Ukrainos Luhansko ir Donecko teritorijose.
 
Šių metų Solidarumo bėgime planuoja dalyvauti 395 Lietuvos ugdymo įstaigos. Prie bėgimo starto linijos stos 65 144 vaikai ir 6005 mokytojai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 07:16
print