Dalyvaus JAV inicijuotame pasitarime dėl paramos Ukrainai


Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas antradienį išvyko į Vokietiją, kur Jungtinių Amerikos Valstijų karinėje bazėje Ramšteine JAV gynybos sekretoriaus Lloydo J. Austino kvietimu sąjungininkai ir partneriai tarsis dėl Ukrainos karinių pajėgumų stiprinimo ir ilgalaikių šalies saugumo poreikių, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).
 
Pentagonas į Vokietiją sukvietė gynybos ministrus ir aukšto rango kariuomenių atstovus iš 40 sąjungininkių šalių, tiek NATO, tiek ir kitų su JAV artimai bendradarbiaujančių valstybių, tokių kaip Australija ar Japonija. Susitikimo metu bus aptarta, kaip geriausia stiprinti Rusijos agresiją patiriančios Ukrainos karinius pajėgumus šiuo metu, taip pat – karui pasibaigus.
 
Susitikimo metu bus aptariami ir vertinami pastarieji okupacinės Rusijos kariuomenės puolamieji veiksmai Ukrainos rytuose.
 
Lietuva ir toliau deda visas pastangas remiant Ukrainos valstybingumą ir nepriklausomybę, nuolat tiekia karinę paramą ir ragina sąjungininkus didinti savo karinės paramos Ukrainai apimtis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.04.26; 09:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *