Danų menininkui įsakyta grąžinti grynuosius, kuriuos gavo iš muziejaus „menui“ sukurti


Pinigai pakabinti po lubomis. Slaptai.lt foto

Kopenhaga, rugsėjo 18 d. (AFP-ELTA). Pirmadienį Danijos teismas įpareigojo menininką grąžinti pinigus muziejui, davusiam jam 70 tūkst. eurų grynaisiais, kad būtų įtraukti į meno kūrinius, bet jis pristatė tik tuščias drobes, pavadintas „Paimk pinigus ir bėk“.
 
Jensasi Haaningas gavo vakariniame Olborgo mieste esančio „Kunsten“ muziejaus užsakymą sukurti du kūrinius panaudojant grynuosius – Danijos kronas ir eurus. Tačiau pirmadienį Kopenhagos teismas įpareigojo 58 metų J. Haaningą grąžinti muziejui 492 549 kronas (66 tūkst. eurų) – sumą, atitinkančią muziejaus jam skirtus pinigus, atėmus honorarą menininkui ir montavimo išlaidas.
 
Muziejaus direktorius Lasse Anderssonas sakė naujienų agentūrai AFP, kad 2021 m. išvydęs dvi tuščias drobes garsiai nusijuokė ir nusprendė vis tiek parodyti darbus. Jis sakė, kad darbai atspindi „humoristinį požiūrį“ ir yra „pamąstymas apie tai, kaip vertiname darbą“. Tačiau jis pridūrė, kad muziejus patrauks J. Haaningą į teismą, jei jis negrąžins pinigų, o menininkas atsisakė tai padaryti.
 
Pirmadienį per TV2 „Nord“ televiziją kalbintas J. Haaningas sakė, kad dėl visą šį reikalą supusio viešumo muziejus uždirbo „nepalyginamai daugiau“ pinigų, nei investavo .
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.09.19; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *