Degalų krizei sureguliuoti JK nuo pirmadienio pasitelks kariuomenę


Didžiojoje Britanijoje – degalų krizė. EPA – ELTA nuotr.

Degalų krizei sureguliuoti britų vyriausybė nuo pirmadienio pasitelks kariuomenę. 200 karių, iš kurių 100 vairuotojų, savaitgalį baigs atitinkamus apmokymus ir pirmadienį galės pradėti išvežioti degalus, penktadienį pranešė vyriausybė, kuria remiasi agentūra „Reuters“.
 
Didžioji Britanija šiuo metu išgyvena degalų krizę. Tačiau tai susiję ne su degalų trūkumu. Kadangi trūksta dešimčių tūkstančių vairuotojų, neįmanoma užtektinai benzino pristatyti į degalines. Padėtį pastaruoju metu dar labiau paaštrino atsargų kaupimas.
 
Praėjusiomis dienomis vyriausybė dar mėgino nuraminti gyventojus ir pareiškė, kad krizė valdoma. Tačiau trikdžiai tęsėsi ir penktadienį.
 
Didžiojoje Britanijoje trūksta apie 100 000 vilkikų vairuotojų. Dėl „Brexito“ daugelis vairuotojų paliko šalį. Be to, dėl koronaviruo ribojimų strigo vairuotojų parengimas. JK tenka kovoti ir su augančiomis dujų kainomis – dėl to auga energijos kaštai ir pradeda trūkti prekių.
 
Praėjusį sekmadienį vyriausybė Londone pažadėjo laikinas vizas 5 000 vilkikų vairuotojų ir 5 500 darbuotojų paukštininkystės sektoriuje.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.10.03; 15:18
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *