Dėl ambasadorių D. Matulionio ir E. Bajarūno pradėjo tarnybinius patikrinimus


Klausimai veja klausimus

Dėl Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno bei ambasadoriaus prie NATO Deivido Matulionio pradėti tarnybiniai veiksmai, informuoja Užsienio reikalų ministerija (URM). Be to, pasak ministerijos, atliekamas ambasados Londone reprezentacinių lėšų auditas.
 
„Šiuo metu gavus papildomos informacijos yra pradėti tarnybiniai veiksmai, kuriais tikrinama minėta informacija, taip pat atliekamas ambasados Londone reprezentacinių lėšų naudojimo auditas. Tačiau kol vyksta informacijos tikslinimas bei vertinimas nuo platesnių komentarų šiuo metu susilaikysime“, – nurodoma komentare, kurį raštu Eltai perdavė ministro atstovė spaudai Paulina Levickytė.
 
Abejonės dėl diplomatų tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. O D. Matulionis, rašė portalas, galėjo nesilaikyti valstybės institucijų mandato ir susilpninti Lietuvos derybines pozicijas artėjant NATO viršūnių susitikimui.
 
Vertindamas viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, prezidentas Gitanas Nausėda nurodė, kad pasitiki ambasadoriais. Visgi, šalies vadovas pažymėjo, kad diplomatams metamo kaltinimai yra itin rimti, todėl situaciją privalu atidžiai įvertinti.
 
Tuo metu ministras Gabrielius Landsbergis patvirtino, kad URM yra gavusi informacijos apie šiuos ambasadorius. Tačiau politikas nuo detalesnių komentarų susilaikė.
 
„Yra gauta tam tikrų pastabų dėl veiklos. Į tuos skundus ar pastebėjimus yra reaguojama vidaus nustatyta tvarka. Kai bus daugiau informacijos – turbūt informuosime. Bet dabar tai yra administracinis procesas – ne politinis“, – patikino jis.
 
Augustė Lyberytė (ELTA)
 
2023.09.15; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *