G. Landsbergis: dėl dviejų ambasadorių veiksmų pradėti tarnybiniai tyrimai artėja prie pabaigos


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad dėl ambasadorių Deivido Matulionio ir Eitvydo Bajarūno veiksmų pradėti tarnybiniai tyrimai artėja prie pabaigos.
 
„Greitai turėsime atsakymus. Bent vienas tyrimas tikrai artėja prie pabaigos“, – LRT televizijai sakė G. Landsbergis, pridurdamas, kad valstybės vadovai jau artimiausiu metu turėtų sužinoti daugiau detalių apie E. Bajarūnui mestus kaltinimus. Pastarais, kaip skelbė portalas Delfi, sulaukė skundų dėl galimo mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
 
„Išvados bus pateiktos valstybės vadovams: prezidentui ir premjerei. Bet kuriuo atveju, tolesni sprendimai yra priimami jau derinant tarp skirtingų institucijų, jeigu išvados tokių sprendimų reikalauja. O jei nereikalauja, vis tiek esame pasiruošę (valstybės vadovus – ELTA) informuoti“, – teigė G. Landsbergis.
 
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė šią savaitę teigė, kad oficialios Užsienio reikalų ministerijos informacijos, kuri leistų kelti klausimus dėl ambasadorių Deivido Matulionio ir Eitvydo Bajarūno tinkamumo tęsti pareigas, šalies vadovas nėra gavęs.
Pasak jos, susidaro įspūdis, kad ir pati ministerija neturi konkrečių įrodymų, leidžiančių nepasitikėti diplomatais ar kritiškai vertinti jų elgesį.
Abejonės dėl diplomatų tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. O D. Matulionis, rašė portalas, galėjo nesilaikyti valstybės institucijų mandato ir susilpninti Lietuvos derybines pozicijas artėjant NATO viršūnių susitikimui.
 
Nors šalies vadovas kartojo, kad diplomatais pasitiki, URM dėl ambasadorių D. Matulionio ir E. Bajarūno pradėjo tarnybinius veiksmus. Be to atliekamas ambasados Londone reprezentacinių lėšų auditas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.09.30; 08:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *