Dėl artėjančio taifūno šimtai tūkstančių Japonijos gyventojų paraginti evakuotis


Japonijai smogia taifūnas. EPA-ELTA nuotr.

Tokijas, rugpjūčio 1 d. (AFP-ELTA). Dėl Pietų Japonijos link artėjančio smarkaus taifūno šalies institucijos šimtus tūkstančių gyventojų paragino evakuotis. Atšaukta šimtai skrydžių. Japonijos meteorologijos tarnyba antradienį pranešė, kad taifūnas Khanunas greičiausiai jau vakare arba ankstų trečiadienio rytą pasieks Okinavos prefektūrą. Paskelbtas perspėjimas dėl iki 12 metrų sieksiančių bangų.
 
Taifūnui kertant Ramųjį vandenyną, jo vėjo greitis sustiprėjo iki 180 km/h. Miestai visame Okinavos regione dėl galimų aukštų bangų rekomendavo evakuotis mažiausiai 760 000 žmonių. Meteorologai taifūną vadina „labai stipriu“.
 
„Daug žmonių lieka namuose, nes jų namai yra iš betono, – agentūrai AFP sakė Okinavos regiono vyriausybės atstovas. – Tačiau mes prašome žmonių, kurie gyvena vieni arba mediniuose namuose žemiau esančiose teritorijose, pasvarstyti ir paieškoti apsaugos nuo taifūno“.
 
Antradienį atšaukta daugiau kaip 500 skrydžių. Dėl gresiančio taifūno buvo sustabdytas keltų ir autobusų eismas, pranešė nacionalinė stotis NHK.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.02; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *