Dėl koronaviruso grėsmės Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija


Šauktukas
Šauktukas

Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotam nutarimo projektui, kuriuo siūloma paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės.
 
Vyriausybės posėdžio metu sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis teigė, kad dalis šiuo metu taikomų rekomendacijų, paskelbus ekstremalią situaciją, taps privalomos.
 
„Paskelbus ekstremalią situaciją bus peržiūrėtos visos rekomendacijos ir dalis jų taps privalomais nurodymais“, – Vyriausybės posėdyje sakė A. Šešelgis.
 
Ministro pirmininko potvarkiu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga bus paskirtas Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovu.
Priėmus siūlomą projektą, bus lengviau koordinuoti prevencinius pasirengimo veiksmus dėl koronaviruso, organizuoti institucijų darbą, panaudoti valstybės medicinos materialinių išteklių rezervą, teigiama nutarimo aiškinamajame rašte.
 
Kaip ELTA jau rašė, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikto rizikos vertinimo duomenimis, naujojo koronaviruso infekcijos rizika Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse yra nuo mažos iki vidutinės. Vasario 24 d. duomenimis, yra registruoti 165 atvejai ES šalyse: 132 Italijoje, 16 atvejų Vokietijoje, 12 Prancūzijoje, 2 Ispanijoje, po vieną Belgijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Taip pat 13 atvejų užregistruota Jungtinėje Karalystėje.
 
Kaip anksčiau skelbė ELTA, Italijoje mažiausiai septyni žmonės mirė nuo koronaviruso.
 
Kinijos valdžia iki antradienio buvo patvirtinusi apie 80 tūkstančių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, 2 663 infekuotieji jau mirė.
Trečiadienį nuo koronaviruso mirė pirmasis prancūzas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.26; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *