Dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į Londono gatves protestuoti prieš „Brexitą“


Šeštadienį dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į Londono gatves protestuoti prieš „Brexitą“. Manifestantai susirinko prie Marmuro arkos Haid Parke, o iš ten patraukė prie Didžiosios Britanijos parlamento.
 
Aikštė priešais Vestminsterio rūmus, kur šeštadienį įstatymų leidėjai svarsto „Brexito“ sutartį su Europos Sąjunga, bus galutinis demonstrantų maršruto punktas. Prie parlamento aktyvistai sakys kalbas prieš Jungtinės Karalystės „skyrybas“ su ES.
 
Protesto akcijos iniciatorė – organizacija „People’s Vot“, kuri siekia, kad būtų surengtas pakartotinis referendumas dėl šalies narystės Europos Sąjungoje. Anksčiau ji pareiškė ketinanti spalio 19 d. išvesti į gatves daugiau kaip milijoną žmonių. Šių metų kovą jai tai pavyko padaryti. Kol kas, iš visko sprendžiant, iki šio skaičiaus dar toloka, bet organizatoriams gali padėti geri orai – Londone nerudeniškai šilta, sausa ir ryškiai šviečia saulė.
 
Vėliau šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmuose turi įvykti balsavimas dėl „Brexito“ sutarties su ES, apie kurios sudarymą buvo paskelbta spalio 17 d. Bet gali būti, kad balsavimas bus atidėtas arba neturės juridinės galios.
 
Šitaip nutiktų, jeigu parlamentarai prieš balsavimą priimtų savo kolegos Oliverio Letwino pataisą. Joje numatoma, jog sutartis su ES nebus patvirtinta tol, kol Bendruomenių Rūmai nepriims visų įstatymų, reikalingų „skyryboms“ su ES, kad būtų išvengta „Brexito“ be susitarimo dėl nenumatytų aplinkybių ar tiesiog pritrūkus laiko reikiamoms juridinėms procedūroms.
 
Balsavimas dėl „Brexito“ sutarties planuojamas 14 valandą 30 minučių vietos laiku (16 valandą 30 minučių Lietuvos laiku), bet jis gali įvykti keliomis valandomis vėliau, jeigu pataisų svarstymas užsitęs.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.20; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *