Diana Nausėdienė su Azerbaidžano pirmąja ponia Mehriban Alijeva lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje


 

Diana Nausėdienė su Azerbaidžano pirmąja ponia Mehriban Alijeva lankosi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvos prezidento kanceliarijos (Justinas Auškelis) nuotr.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pirmadienį su Azerbaidžano pirmąja ponia Mehriban Alijeva lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Pirmosioms ponioms pristatytos bibliotekos erdvės, teikiamos paslaugos, pagrindiniai įgyvendinami projektai.

„Lietuva vertina kultūros potencialą ir išradingumą ne tik kaip pagrindinį mūsų tautinio identiteto komponentą, bet ir kaip priemonę iššūkiams spręsti įvairiose visuomenės gyvenimo srityse. Todėl mūsų institucijos kartu su kultūros ir nevyriausybinėmis organizacijomis pristato įvairias iniciatyvas, kuriomis siekiama panaudoti ir pritaikyti kultūroje praktikuojamas žinias bei metodiką švietimo, socialinės apsaugos, diplomatijos, užimtumo ir kitose srityse“, – sakė D. Nausėdienė.

Vienas tokių projektų – pirmosios ponios globojama iniciatyva „Knygų startas“, kurios tikslas – skatinti ankstyvąjį skaitymą teikiant metodinę medžiagą šeimoms su naujagimiais. „Knygų starto“ lauknešėliai jau įteikiami ne tik Lietuvoje gimusiems kūdikiams, bet ir užsienyje gyvenantiems ir ten atžalų susilaukusiems Lietuvos piliečiams. Neseniai iniciatyva pradėta taikyti Lietuvoje gimusiems Ukrainos pabėgėliams, kuriems įteikiamos knygelės ukrainiečių kalba.

„Mūsų ilgalaikis tikslas – matyti kultūrą kaip kasdienio gyvenimo dalį, atsižvelgiant į įvairų jos panaudojimą mūsų viešajame gyvenime. Esame tvirtai įsitikinę, kad kultūra yra būdas ugdyti smalsias, raštingas, socialiai aktyvias bendruomenes visoje šalyje“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Diana Nausėdienė su Azerbaidžano pirmąja ponia Mehriban Alijeva lankosi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvos prezidento kanceliarijos (Justinas Auškelis) nuotrauka

Dvišaliame susitikime D. Nausėdienė pristatė Azerbaidžano pirmajai poniai pagrindines savo veiklas, taip pat Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva Vilniuje duris atvėrusį Ukrainos centrą. Pasak D. Nausėdienės, čia ukrainiečiai gauna neformalųjį švietimą, kultūrines, psichosocialines ir kitas reikiamas paslaugas. Centras prisideda prie ukrainiečių integracijos Lietuvoje palengvinimo, kartu sudarydamas jiems palankias sąlygas nepamiršti savo kultūros ir kalbos, puoselėti identitetą.

Nuo veiklos pradžios praėjusių metų birželį Ukrainos centre jau apsilankė daugiau kaip 21 tūkstantis žmonių, tarp jų – ir aukšto rango pareigūnai bei svečiai iš užsienio.

Diana Nausėdienė  ir Mehriban Alijeva – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvos prezidento kanceliarijos (Justinas Auškelis) nuotrauka

Lietuvos pirmoji ponia taip pat pristatė lituanistinio švietimo užsienyje globą, bendradarbiavimą su Tarptautine Vilniaus moterų asociacija, veiklas kartu su Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga, paramą neišnešiotų naujagimių asociacijai „Neišnešiotukas“ bei jų iniciatyvai „Auginu Lietuvą, bendradarbiavimą su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu ugdant vaikų fizinį raštingumą.

„Būdama Azerbaidžano nacionalinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto nare puikiai suprantate, kaip svarbu puoselėti olimpines vertybes ir diegti jas jaunajai kartai. Tai ne tik rūpinimasis žmonių sveikata, bet ir bendruomeniškumo skatinimas, gerų tarpusavio santykių bei pagarbos kitiems visuomenės nariams ugdymas. Matau erdvę bendradarbiavimui kuriant dvišalius projektus vaikų fizinio raštingumo ugdymo ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo srityse“, – teigė Lietuvos pirmoji ponia.

 
2023.05.22; 15:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *