Prezidentas: ekonominių pokyčių siekiantis Azerbaidžanas – kryptis Lietuvos verslo rinkų diversifikacijai


Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas atidaro verslo forumą. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos / Robertas Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį kartu su šalyje viešinčiu Azerbaidžano Prezidentu Ilhamu Alijevu atidarė Lietuvos ir Azerbaidžano verslo forumą.

„Matome Azerbaidžaną kaip augančią ekonomiką, kuri turi didžiulį energetinį potencialą ir ekonomikos diversifikacijos siekių. Lietuvai pirmame ketvirtyje patyrus ekonominę recesiją, itin svarbu sudaryti sąlygas mūsų verslui atrasti naujas rinkas“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos verslą domina Azerbaidžano informacinių technologijų, gamybos, maisto pramonės ir atsinaujinančios energetikos sektoriai.

Azerbaidžano Prezidentas Ilhamas Alijevas ir Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda verslo forume. Lietuvos prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) foto

Daug dėmesio Prezidentas skyrė nulinės taršos gamybos, kurios siekti neseniai nusprendė Europos Komisija, temai.

„Nulinės taršos ekonomikos plėtra gali tapti dar viena paskata Lietuvos ir Azerbaidžano ekonominiam suartėjimui“, – sakė šalies vadovas.

Pabrėžęs Lietuvos pasiekimus ir ambicijas atsinaujinančios energetikos srityje, Prezidentas pakvietė Azerbaidžano verslą prisidėti prie Lietuvos siekių didinti gamybos ir paslaugų sektorių konkurencingumą.

Lietuvos ir Azerbaidžano verslo forume dalyvauja 40 Azerbaidžano verslo įmonių ir asociacijų, taip pat daugiau nei 50 Lietuvos verslo įmonių atstovų.

 
2023.05.22; 16:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *