Didžiosios Britanijos parlamentas atmetė sutartį dėl „Brexit“ sąlygų


Antradienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai didžiąja balsų dauguma atmetė sutartį su Europos Sąjunga dėl „Brexit“ sąlygų, praneša BBC. Opozicijos lyderis Jeremy`is Corbynas tučtuojau inicijavo nepasitikėjimo vyriausybe votumą.

Per lemiamą balsavimą 432 deputatai stojo prieš sutartį, kurią Londonas ir Briuselis aprobavo praėjusių metų lapkritį po pusantrų metų trukusių derybų. Šį dokumentą, kurį priimti ragino ministrė pirmininkė Theresa May, parėmė 202 deputatai.

Tad sutartis su ES atmesta 230 balsų skirtumu. Pasak stebėtojų, tai – didžiausias Jungtinės Karalystės premjero pralaimėjimas parlamente per pastaruosius 95 metus.

Dabar beveik nebelieka šansų, kad Didžioji Britanija 2019 metų kovo 29 d. ramiai pasitrauks iš ES. Tarp pagrindinių tolesnių įvykių variantų: pasitraukimas iš ES be sutarties (tai gali turėti katastrofiškų padarinių šalies ekonomikai), „Brexit“ datos atidėjimas vėlesniam laikotarpiui, pirmalaikiai rinkimai arba naujas referendumas, kuris teoriškai gali apskritai atšaukti „Brexit“.

„Tai – katastrofiškas vyriausybės pralaimėjimas“, – pareiškė opozicinės Leiboristų partijos lyderis J. Corbynas. Jis paskelbė, kad oficialiai siūlo pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe.

Prieš pat šį jo pareiškimą Th. May paskelbė, jog jeigu opozicija inicijuos nepasitikėjimo vyriausybe votumą, tai jos kabinetas pasirengęs jau trečiadienį organizuoti svarstymą ir balsavimą.

Jeigu nepasitikėjimas bus pareikštas, tai konservatoriai turės per dvi savaites sudaryti naują daugumos vyriausybę, o jei jiems nepavyks to padaryti, tai jie turės skelbti neeilinius rinkimus. Konservatorių ir leiboristų reitingai dabar yra panašūs ir sudaro 36-41 procentą. 

„Šiandieninis balsavimas mums parodė, prieš ką stoja Bendruomenių Rūmai, bet nieko mums nesako, už ką jie yra, kaip jie ketina ir ar apskritai ketina gerbti tautos sprendimą“, – pareiškė Th. May, kai parlamentarai tiesiog sutriuškino jos kabinetą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.16; 06:00

print