Dingęs baltarusių aktyvistas rastas pakartas Ukrainoje


Dingusiu laikytas baltarusių aktyvistas Vitalis Šyšovas rastas pakartas viename iš Ukrainos sostinės Kijevo parkų, antradienį pranešė policija, pradėjusi tyrimą dėl žmogžudystės.
 
„Baltarusijos pilietis Vitalis Šyšovas, kuris vakar dingo Kijeve, šiandien rastas pakartas viename iš Kijevo parkų, netoli nuo vietos, kur jis gyveno“, – sakoma policijos pranešime.
 
V. Šyšovas vadovavo nevyriausybinei organizacijai „Baltarusių namai Ukrainoje“, padėjusiai baltarusiams bėgti nuo represijų savo gimtojoje šalyje.
 
Policija pradėjo tyrimą dėl žmogžudystės ir teigė tirsianti visas įvykių versijas, įskaitant „žmogžudystę, vaizduojamą kaip savižudybę“.
 
Pirmadienį ryte aktyvistas išėjo pabėgioti po Kijevą, tačiau namo nebesugrįžo, jis nuo to laiko buvo nepasiekiamas ir mobiliuoju telefonu.
V. Šyšovo draugai tikino, kad pastaruoju metu jį sekė nepažįstami asmenys, skelbia žmogaus teisių organizacija „Viasna“.
 
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka nuo pat pernai vykusių rinkimų malšina bet kokios formos protestus šalyje ir bando sužlugdyti opoziciją.
 
Daug baltarusių, besibaiminančių represijų, pasitraukė į kaimynines Ukrainą, Lenkiją ir Lietuvą.
 
A. Lukašenka gegužę sukėlė tarptautinės bendruomenės pyktį, priverstinai nutupdęs „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, skridusį iš Graikijos į Lietuvą, kad sulaikytų laineriu skridusį disidentą Ramaną Pratasevičių.
 
Darius Mikutavičius (AFP)
 
2021.08.03; 09:44
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *