Diskusija „Tarp eilučių“ aptars bibliotekų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje


Kelias į biblioteką. Slaptai.lt foto

Vilnius, gruodžio 14 d. (ELTA). Kultūros ministerija tęsia diskusinių renginių ciklą „Tarp eilučių“, skirtą pažvelgti į įvairias kultūros sritis bei reiškinius medijų ir informacinio raštingumo aspektu, ir gruodžio 14 d. 15 val. kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į nuotolinį renginį, kuriame bus kalbama apie bibliotekų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.
 
Pastaruoju metu bibliotekos matomos ne tik kaip knygų erdvė, bet ir kaip visuomenės poreikius atliepiantys informaciniai, technologiniai, kultūriniai ir edukaciniai centrai. Visgi nuolat keičiantis visuomenei su ja turi keistis ir bibliotekos. Renginyje bus diskutuojama, koks yra šiuolaikinės bibliotekos vaidmuo, kaip ji save mato; kaip bibliotekos pritraukia įvairias visuomenės grupes, kaip sužadina smalsumą, kokias problemas padeda spręsti. Bus ieškoma atsakymų į klausimus, kaip bibliotekoms sekasi atliepti visuomenėje kylančius informacinius iššūkius (melaginga informacija, visuomenės susiskaldymą skatinantys socialinių tinklų burbulai ir pan.); kaip turėtų būti formuojama, kokias temas ir priemones apimti 2022 m. Kultūros ministerijos iniciatyva planuojama pradėti įgyvendinti Medijų edukacijos programa bibliotekose ir kaip ją būtų galima padaryti patrauklią visuomenei.
 
Diskusijoje dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros profesorė, UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro atstovė Auksė Balčytienė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros docentas Vincas Grigas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir inovacijų centro Žinių vadybos grupės vadovė Aistė Stankevičė.
Lietuvos Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Diskusijos moderatorius – žurnalistas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus vadovo pavaduotojas Ginas Dabašinskas.
 
Diskusija bus transliuojama Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos feisbuko paskyrose. Klausimus renginio dalyviams bus galima užduoti Kultūros ministerijos feisbuko paskyroje.
 
Eleonora Budzinauskienė (ELTA)
 
2021.12.14; 07:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *