Donaldas Trumpas ir Kim jong-unas tęsia savo viršūnių susitikimą


JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos vadovas Kim jong-unas Vietnamo sostinėje Hanojuje tęsia savo viršūnių susitikimą. Jie ketvirtadienį naujo pokalbių rato susitiko prabangiame viešbutyje „Metropole“. D. Trumpas dar kartą pabrėžė, kad jam nesvarbi „skuba“ pokalbiuose dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.

„Greitis man nėra toks svarbus“, – kalbėjo jis. Svarbu esą yra pasiekti „teisingą susitarimą“ dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo. Kim jong-unas patvirtino, kad ir jo šalis suinteresuota „gerais susitikimo rezultatais“. Jis darysiąs viską, „kas geriausia“, kad būtų pasiektas „nuostabus“ susitarimas. Šiaurės Korėjos lyderis kalbėjo apie „puikų dialogą“ su JAV prezidentu.

Žurnalisto paklaustas, ką Kim Jung-unas manytų apie JAV ryšių biuro Šiaurės Korėjoje atidarymą, jis teigė, kad tai būtų „sveikintina“. D. Trumpas pridūrė, kad tai „gera idėja“.

Ryšių biuras neturi ambasados statuso, tačiau jis reikštų žingsnį santykių tarp Vašingtono ir Pchenjano normalizavimo link. Praėjusį rugsėjį tokį ryšių biurą šalių pasienyje atidarė Šiaurės ir Pietų Korėja.

Kim jong-unas, kalbėdamas su reporteriais, patvirtino ir principinį pasirengimą atsisakyti branduolinio ginklo. Atsakydamas į reporterio klausimą, ar būtų tam pasirengęs, Šiaurės Korėjos vadovas sakė: „Jei nebūčiau, manęs nebūtų čia“. Kim jong-unas taip pat buvo paklaustas, ar ketina imtis konkrečių žingsnių. Į tai jis atsakė: „Kaip tik dabar mes tai aptariame“.

Trečiadienį D. Trumpas ir Kim jon-unas susitiko trumpo pokalbio už uždarų durų ir bendros vakarienės. Abu jie po to teigiamai įvertino savo susitikimą. Tačiau kol kas neaišku, ar buvo pasiekta pažangos pagrindiniu – Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo – klausimu. Ketvirtadienį numatyti išsamesni pokalbiai šia tema.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.28; 08:00

print