Donaldo Trumpo kompromisai


Siekdamas, kad būtų atnaujintas JAV vyriausybės darbas, JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pasiūlė keletą kompromisų.

Dalinis JAV vyriausybės „uždarymas“ trunka jau daugiau kaip keturias savaites.

Šeštadienį D. Trumpas pasiūlė apsaugą nuo deportacijos trejų metų laikotarpiui kai kuriems nelegaliems imigrantams, žinomiems kaip „svajotojai“, kurie į JAV atvyko būdami dar vaikais, ir nuo karo bei stichinių nelaimių į JAV pabėgusiems žmonėms, turintiems laikinosios apsaugos statusą (TPS).

JAV yra apytikriai 700 tūkst. „svajotojų“, kurie dar buvo vaikai, kai kartu su savo tėvais nelegaliai atvyko į JAV. „Svajotojai“ šiuo metu yra saugomi nuo deportacijos pagal programą, kuri leidžia jiems dirbti ir gyventi JAV. Tai programa, kurią D. Trumpas bandė panaikinti.

Tačiau dabar prezidentas pareiškė, kad pratęstų „svajotojams“ apsaugą dar trejiems metams. Be kita ko, pasak prezidento, trejiems metams būtų pratęstas vizų galiojimo laikas TPS statusą turintiems imigrantams. Daugiau kaip 300 tūkst. žmonių iš šalių, paveiktų karo ir stichinių nelaimių, yra ginami pagal TPS ir jiems leidžiama dirbti JAV. D. Trumpas taip pat yra kritikavęs šią sistemą. 

Mainais D. Trumpas reikalauja, kad sienos su Meksika statybai būtų skirta 5,7 mlrd. JAV dolerių. Prezidento nesutarimai su demokratais dėl finansavimo sienos statybai ir lėmė dalinį JAV vyriausybės „uždarymą“. D. Trumpas teigia, kad siena yra būtina, norint sustabdyti narkotikų srautą, prekybą žmonėmis ir nelegalią imigraciją į JAV. 

Demokratų manymu, siena būtų neveiksminga ir tik būtų veltui išeikvoti mokesčių mokėtojų pinigai. 

Atstovų rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi naujus JAV prezidento pasiūlymus pavadino „kelių anksčiau atmestų iniciatyvų rinkiniu, iš kurių kiekviena yra nepriimtina“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.21; 05:00

print