Graikijoje protestuotojai susirėmė su policija


Per mitingą prie Graikijos parlamento protestuotojai susirėmė su policija. Į sekmadienio protestą prieš Graikijos ir Makedonijos susitarimą dėl Makedonijos pavadinimo keitimo susirinko dešimtys tūkstančių žmonių.

Kaip skelbia naujienų agentūra AP, demonstrantai svaidė į riaušių policiją akmenis, signalines raketas, padegamąsias bombas, dažus ir kitus daiktus. Policininkai reagavo panaudodami ašarines dujas. 

Vienas protestuotojas, apsigaubęs Graikijos vėliava, puolė policiją didžiule lazda. Pasak policijos, mitingo metu sužeisti devyni pareigūnai.

Graikijos parlamentas pirmadienį turi pradėti debatus dėl sutarties su Makedonija ratifikavimo ir iki penktadienio turi balsuoti dėl jos. Makedonijos parlamentas jau ratifikavo susitarimą. 

Pernai Graikijos ir Makedonijos premjerai susitarė dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respublika. Šiuo susitarimu premjerai siekė užbaigti kelis dešimtmečius trunkantį šalių ginčą. 

Sekmadienį prie parlamento susirinkę protestuotojai nepritaria susitarimui.

Protesto organizatoriai anksčiau teigė besiviliantys į protestą pritraukti daugiau kaip 600 tūkst. žmonių. Tačiau, policijos manymu, į mitingą susirinko 60 tūkst. žmonių minia.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.21; 06:00

print