Džulijanui Asandžui pabodo gyventi Ekvadoro ambasadoje


Džulijanas Asandžas patvirtino ketinimus pasiduoti JAV valdžios struktūroms. 

Džulijanas Asandžas, WikiLeaks įkūrėjas.

Internetinio portalo WikiLeaks įkūrėjas Džulijanas Asandžas šiuo metu gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone. Ten jis slapstosi jau ilgokai – nuo pat 2012-ųjų metų. Šią žinią skelbia Reuters agentūra.

Pagrindinė priežastis, kodėl liūdnai pagarsėjęs Dž.Asandžas nusprendė nebesislapstyti, – tai JAV sprendimas sušvelninti bausmę Čelsei Mening – WikiLeaks informatorei.

Priminsime: Čelsi Mening – tai lytį keičiantis Bredlis Meningas, buvęs JAV kariuomenės atstovas, išdavęs portalui WikiLeaks šimtus tūkstačių slaptų Amerikos dokumentų ir tokiu būdu labai pakenkęs JAV interesams.

Iš pradžių manyta, kad Br.Meningui gali būti skirta net mirties bausmė – už sąmoningą valstybės paslapčių išdavimą. Tačiau nueinantis JAV prezidentas Barakas Obama suteikė malonę, ir save moterimi laikantis Br.Meningas į laisvę tikriausiai išeis dar šių metų pavasarį. Numatoma paleidimo data – 2017-ųjų gegužės 17-oji.

Malonės suteikimas Br.Meningui – tai priminimas Dž.Asandžui, kad derėtų laikytis duoto žodžio. Jis buvo viešai ir oficialiai pažadėjęs: pasiduos oficialiojo Vašingtono malonei, jei tik Amerikos valdžia pasigailės Br.Meningo. Tad šiandien Dž.Asandžas teturi du variantus: arba laikytis duoto žodžio, arba prisipažinti, kad jo duotas žodis – nieko vertas.

Bredlis Meningas, save laikantis moterimi.

O gal esama ir kito, trečiojo, varianto? Tiesiog Dž.Asandžui nusibodo gyventi Ekvadoro ambasadoje? Juk gyvenimas ambasadoje, tegul ir patogiomis sąlygomis, panašus į gyvenimą kalėjime. Iš ambasados jis niekur negali išeiti.

Be to, Dž.Asandžas tebetvirtina esąs nekaltas – jis neva nepakenkė Amerikai. Jis reikalauja, kad jam, savanoriškai pasidavusiam į JAV teisėsaugos rankas, būtų garantuotos visos žmogaus teisės ir garantuotas sąžiningas teismas.

Taigi turime dar vieną žvalgybinę intrigą. Ar atsidūręs JAV teritorijoje Dž.Asandžas papasakos apie WikiLeaks portalą valdžios struktūroms visą tiesą? Galų gale kaip mes sužinosime, kada Dž.Asandžas sako tiesą, o kada – meluoja, išsisukinėja, švelnina padėtį? Nejaugi jis kategoriškai neigs, kad WikiLeaks demaskavimai pirmiausiai buvo naudingi Kremliui?

Informacijos šaltinis – Unian.net portalas.

2017.01.20; 06:35

print