E. Rinkevičius: nepriimtina, kad Rusijos piliečiai iki šiol dirba Europos Taryboje


Edgaras Rinkevičius. Latvijos užsienio reikalų ministras. EPA – ELTA nuotr.

Reikjavikas, gegužės 17 d. (ELTA). Pirmininkavimą Europos Tarybos Ministrų Komitetui perimsiančios Latvijos URM vadovas Edgaras Rinkevičius mano, kad reikėtų atsisakyti Rusijos piliečių, dirbančių institucijoje su kitų šalių pasais, paslaugų.
 
Jis tai pareiškė trečiadienį Reikjavike per spaudos konferenciją, skirtą Europos Tarybos viršūnių susitikimo rezultatams, praneša portalas „eurointegration“.
 
Latvija netrukus šešiems mėnesiams perims pirmininkavimą organizacijoje, šiam laikotarpiui E. Rinkevičius taps ET Ministrų Komiteto vadovu.
 
Pasak ministro, problema yra tai, kad rusai toliau dirba Europos Taryboje, nors praėjusių metų kovo mėnesį, prasidėjus Kremliaus plataus masto agresijai prieš Ukrainą, Rusija buvo pašalinta iš organizacijos.
 
„Rusai iki šiol dirba ET sekretoriate. Tai nepriimtina, ir mes ieškosime šios problemos sprendimo“, – pabrėžė Latvijos diplomatijos vadovas.
 
Portalas primena, kad anksčiau Strasbūre kilo skandalas, kai žurnalistai sužinojo, kad ET kovos su pinigų plovimu programai vadovauja Rusijos žvalgybos generolo sūnus. Iš šio posto jis buvo atleistas, bet gavo kitą darbą Europos Taryboje motyvuojant tuo, kad rusas taip pat turi Europos šalies pilietybę.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.18; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *