Kinijos specialusis pasiuntinys susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru


Kinijos specialusis pasiuntinys susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, gegužės 17 d. (AFP-ELTA). Per susitikimą su Kinijos specialiuoju pasiuntiniu Li Hui Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pabrėžė savo šalies teritorinio vientisumo svarbą, trečiadienį pranešė ministerija.
 
D. Kuleba „išsamiai išdėstė stabilios ir teisingos taikos atkūrimo principus, pagrįstus pagarba Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui“, sakoma ministerijos pranešime.
 
Kinijos specialusis pasiuntinys antradienį atvyko į Ukrainos sostinę dviejų dienų deryboms su valdžios atstovais. Jis keliauja po Europą, pristatydamas Pekino planą išspręsti konfliktą su Rusija.
 
Kinijos lyderis Xi Jinpingas siekia pateikti Kiniją kaip neutralią tarpininkę ir kovo mėnesį lankėsi Maskvoje. Tačiau jis neatvyko į Kyjivą ir atsisako pasmerkti Kremliaus pradėtą karą Ukrainoje.
Kinijos ir Ukrainos vėliavos. EPA – ELTA foto
 
Per susitikimą su Li Hui D. Kuleba „pabrėžė, kad Ukraina nepriima jokių pasiūlymų, susijusių su teritorijų praradimu ar konflikto įšaldymu“.
Jis gyrė Kinijos tarpininkavimo vaidmens „svarbą“, įskaitant dalyvavimą Juodosios jūros iniciatyvoje, leidusioje atnaujinti grūdų eksportą per Juodąją jūrą, ir branduolinės saugos srityje.
 
Abi šalys susitarė „intensyvinti dialogą svarbiausiais klausimais“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.05.18; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *