ECOFIN taryboje – siūlymai, kaip kovoti su mokesčių vengimu bei terorizmo finansavimu


Ekonomikos ir finansų reikalų taryboje (ECOFIN), kurioje Lietuvai atstovavo finansų ministras Rimantas Šadžius, pristatytas Europos Komisijos (EK) kovos su mokesčių vengimu dokumentų rinkinys.

Jame atkreiptas dėmesys į tai, kad kovojant prieš mokesčių vengimą ir agresyvų mokesčių planavimą reikalingi ne vienašaliai, o bendri  ir koordinuoti Europos Sąjungos (ES) veiksmai. 

EK pasiūlė prieš mokesčių vengimą nukreiptų priemonių paketą, kuriame, be kita ko, siūloma nustatyti naujas visoms ES šalims privalomas taisykles, nukreiptas prieš mokesčių vengimo praktikas, tiesiogiai veikiančias bendrąją ES rinką: palūkanų atskaitymų ribojimą, nuolatinės buveinės iškėlimo į kitą ES valstybę, taip pat vadinamųjų dirbtinių sandorių apmokestinimą ir kt.

„Lietuva nuosekliai remia ir rems veiksmus, kuriais siekiama užtikrinti, kad pelnas būtų apmokestinamas ten, kur yra sukuriamas. Mokesčių vengimas ir piktnaudžiavimas mokesčių srityje yra ne vienos ES valstybės narės, o pasaulinė problema, todėl akivaizdu, jog koordinuotos iniciatyvos atneš daugiau naudos nei vienašališki bandymai. Kita vertus, galimi apribojimai neturėtų slopinti įmonių konkurencingumo bei valstybių galimybių pritraukti investicijų“, – teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.

ECOFIN posėdyje taip pat pristatytas ir EK veiksmų planas dėl kovos su terorizmo finansavimu stiprinimo. Šis planas apima priemones, skirtas terorizmo finansavimo nustatymui ir prevencijai,taip pat priemones, nukreiptas prieš pačius terorizmo finansavimo šaltinius: pavyzdžiui, siūloma reglamentuoti Virtualių valiutų platformas, numatyti identifikavimo reikalavimą, kai aktyvuojamos išankstinio apmokėjimo priemonės, riboti atsiskaitymą grynaisiais pinigais bei apskritai atsisakyti didelio nominalo kupiūrų.

Be to, ECOFIN posėdyje patvirtintos Tarybos išvados dėl 2017 m. ES biudžeto gairių, kuriose išdėstyti Tarybos prioritetai biudžeto formavimo srityje, pateiktos bendro pobūdžio pastabos ir rekomendacijos dėl kitų metų ES biudžeto ir jo administravimo.

Teksto autorius – Ministro patarėjas Remigijus Bielinskas.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2016.02.13; 18:16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.