EK pirmininkė priėmė Italijos premjerės kvietimą vykti į Lampedūzą


Lampedūzos sala. nelegalūs migrantai. EPA – ELTA nuotr.

Roma, rugsėjo 16 d. (dpa-ELTA). Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen šeštadienį ketina vykti į Italiją po to, kai tūkstančiai migrantų šią savaitę atplaukė į Viduržemio jūroje esančią Lamepdūzos salą, informuoja dpa.
 
Iš pradžių U. von der Leyen Romoje susitiks su Italijos premjere Giorgia Meloni, kuri ir pakvietė ją apsilankyti neteisėtos migracijos krečiamoje Italijos saloje netoli Afrikos krantų. Po to politikės planuoja kartu vykti į Lampedūzą.
 
Apie tai EK pirmininkės atstovaus spaudas sakė naujienų agentūrai dpa renginio paraštėse Vokietijos mieste Hanau.
 
Penktadienį G. Meloni kvietė U. von der Leyen vykti į salą ir asmeniškai įsitikinti, kad ten situacija dėl neteisėtos migracijos yra itin rimta.
 
Dešiniųjų pažiūrų Italijos premjerė ragina neatidėliojant pradėti Europos operaciją, kad būtų sustabdytos migrantų valtys. Socialiniuose tinkluose patalpintame vaizdo įraše ji sakė, kad, jeigu reikia, turėtų būti pasitelkti ir kariniai jūrų laivynai. Anot jos, migrantams iš Šiaurės Afrikos net neturėtų būti leista išsilaipinti Europos teritorijoje.
Ursula von der Leyen. EPA – ELTA nuotr.
 
Nuo savaitės pradžios į Lampedūzą valtimis atplaukė tūkstančiai migrantų. Vieną dieną ten išsilaipino daugiau nei 5 000 neteisėtų migrantų, o tai yra rekordinis skaičius. Dėl žmonių antplūdžio pabėgėlių priėmimo centras buvo perpildytas, o vietos valdžia paskelbė nepaprastąją padėtį.
 
Ši nedidelė Viduržemio jūros sala yra tarp Sicilijos ir Šiaurės Afrikos. Ji yra netoli Tuniso Sfakso uosto ir todėl traukia migrantus, kurie siekia patekti iš Afrikos į Europą.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2023.09.17; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *