Estija įžvelgia teigiamų požymių santykiuose su Rusija


Estijos ministras pirmininkas Andrusas Ansipas teigė esąs patenkintas ryšių su Rusija vystymusi. „Rusijos ir Estijos santykiai žymiai pagerėjo, ir šis pagerėjimas ypač jaučiamas per pastaruosius penkerius metus“, – pabrėžė A. Ansipas žiniasklaidos atstovams prieš susitikimą su Rusijos patriarchu Kirilu. Jis teigė, kad ekonominiai ryšiai „šiandien yra geriausi per pastaruosius 20 metų“. Sakykim, 2000-aisiais metais Estijos eksportas į Rusiją siekė tik 2,4 proc., o 2012 m. – jau 12 proc.

Ypač sparčiai auga Rusijos turistų skaičius Estijoje.

Komentuodamas žinią, kad Rusijos patriarchas Kirilas padėjo vainikus prie paminklo „Skausmas“, skirto epinei Estijos herojai Lindai, ir paminklo žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metais, A. Ansipas sakė, jog Kirilo apsilankymas Estijoje būtent birželio 14-ąją, kai šalis mini stalininės šalies gyventojų deportacijos metines ir vainikų padėjimas prie šių dviejų paminklų, yra ne kas kitas, o "susitaikymo ženklas".

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad Estijoje yra nemažas skaičius stačiatikių, ir teigė, jog „patriarcho Kirilo vizitas yra svarbus ne tik „Estijos stačiatikiams, bet ir pačiai valstybei“.

O štai susitikime su Rusijos patriarchu Kirilu Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas kalbėjo apie pozityvų Estijos ir Rusijos santykių vystymąsi. „Metai iš metų vis glaudesniu tampa žmonių bendravimas. Pavyzdžiui, Rusijos turistų skaičius Estijoje praėjusiais metais išaugo 31 proc.“, – pastebėjo U. Paetas.

Jis pažymėjo ir augančius ekonominius ryšius. Rusija pagal dvišalę prekybą su Estija yra trečioje vietoje ir yra penkta valstybė pagal importą. Be to, pagerėjo ir tarpžinybiniai ryšiai. Tačiau labai svarbu, kad reguliariai bendrautų ir šalių vadovai, – tvirtino U. Paetas.

Parengta pagal INTERFAX pranešimus.

2013.06.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *