Estija – tvaraus atsigavimo kelyje


Šiandien paskelbti pirminiai Estijos BVP rezultatai: paskutinįjį praėjusių metų ketvirtį Estijos ekonomika išaugo 6,6  proc., kai mes prognozavome 4,7 proc.

Pagrindinė įspūdingo Estijos ekonomikos atsigavimo priežastis buvo geri eksporto rezultatai. Remiantis išankstiniais duomenimis prekių eksportas paskutinįjį ketvirtį palyginamosiomis kainomis išaugo daugiau kaip 50 proc.  Estijos eksportas praėjusiais metais pasiekė įspūdingus rezultatus, kurie pranoko Baltijos regiono kaimynes – Lietuvą ir Latviją, bei su kaupu atsvėrė lėtesnį vidaus paklausos augimą.

Per 2009-2010 m. Estija įgyvendino įspūdingą fiskalinės konsolidacijos politiką – išankstiniais duomenimis deficitas 2010 m. buvo apie 1 proc. BVP. Akivaizdu, kad patikima ir subalansuota biudžeto deficito mažinimo politika, kai buvo mažinamos išlaidos ir didinami mokesčiai, nenusvėrė ekonomikos atsigavimo tempų. 2010 m. buvo išskirtiniai Estijos ekonomikai ir tuo, kad šalis buvo pakviesta prisijungti prie euro zonos. Euras neišspręs struktūrinių ekonomikos problemų, tačiau padidins investuotojų pasitikėjimą. Mes išliekame optimistais dėl Estijos ekonomikos raidos ir prognozuojame, kad šiais metais ekonomika augs apie 3,9 proc. 

Straipsnio autorė Violeta Klyvienė yra Danske banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims.

2011.02.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.