Estijoje sulaikytas rusų žurnalistas A. Babčenka, apmėtęs kiaušiniais Rusijos ambasadą


Arkadijus Babčenka, kurį siekė nužudyti Rusijos specialiosios tarnybos. EPA – ELTA nuotr.

Talinas, liepos 31 d. (ELTA). Estijos sostinėje Taline policija sulaikė vyrą, kuris naktį į sekmadienį apmėtė kiaušiniais Rusijos ambasadą. Paaiškėjo, jog tai – rusų žurnalistas ir savanoris Arkadijus Babčenka, praneša portalas „eurointegration“.
 
Kaip pažymėjo Estijos policijos atstovai, vyras mėtė kiaušinius į Rusijos ambasados pastatą pareigūnų akivaizdoje. Jis buvo sulaikytas vietoje, iškelta byla. Pagal kokį straipsnį, nepranešama. „Informacija bus patikslinta tyrimo metu“, – sakė policijos atstovai.
 
Vėliau pats A. Babčenka patvirtino savo sulaikymą faktą, feisbuke paskelbdamas nuotrauką, kurioje jis sėdi policijos automobilyje. Žurnalistas noriai atsako į komentarus po publikacija, tai rodo, kad jis turi prieigą prie interneto.
 
A. Babčenka išvyko iš Rusijos 2017 metais, būgštaudamas dėl savo saugumo.
 
2018 metų birželį pasirodė pranešimų apie jo žūtį, tačiau vėliau paaiškėjo, kad nužudymas buvo inscenizuotas, o A. Babčenka yra gyvas. Ukrainos saugumo tarnyba pareiškė, kad Rusijos specialiosios tarnybos rengė pasikėsinimą į A. Babčenką, o inscenizacija buvo siekiama atskleisti jų planus.
 
2019 metų rudenį žurnalistas išvažiavo iš Ukrainos, savo išvykimą aiškindamas grėsme jam ir jo šeimai. Dabar jis aktyviai kritikuoja Rusijos valdžią ir padeda Ukrainos kariuomenei.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.07.31; 00:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *