Europos etninių religijų kongresas imasi veiksmų vietinių religijų teisėms užtikrinti


Apeiga šventykloje

Europos etninių religijų kongresas (EERK) birželio 29 – liepos 2 dienomis Rygoje (Latvija) surengė konferenciją, į kurią susirinko atstovai iš septyniolikos šalių, tarp jų Lietuva, Latvija, Ukraina, Italija, Graikija, Norvegija, Olandija, Lenkija. Konferencijos metu buvo diskutuojama apie teisinę etninių religijų padėtį, daugiausia dėmesio skiriant kiekvienos religinės bendrijos teisėms jų gyvenamose šalyse.

 Po kruopštaus svarstymo vienbalsiai buvo nutarta, kad daugumoje šalių dabartinė padėtis dėl etninių religijų pripažinimo ir teisių yra nepriimtina. Vadovaudamiesi šia išvada šalių atstovai pasirašė itin svarbią deklaraciją, kurioje įvardijamos ir ginamos etninių religijų teisės: https://sites.google.com/view/ecer2023/declaration?authuser=0

Dabar, siekiant oficialaus pripažinimo ir paramos, deklaraciją ketinama perduoti atitinkamoms vyriausybėms ir Europos teisinėms institucijoms.

Konferencijos dalyviai Rygoje

 Kongreso metu buvo išrinkta nauja valdyba ir prezidentas, vadovausiantis Europos etninių religijų kongresui. Naujuoju prezidentu oficialiai pripažintas Ugis Nastevičs iš Latvijos Dievturių bendrijos (Latvijas Dievturu sadraudze), įsipareigojęs vykdyti organizacijos misiją ir siekti jos tikslų.

1998 m. Lietuvoje (Vilniuje) įkurtas Europos etninių religijų kongresas siekia stiprinti prigimtines religines bendruomenes visoje Europoje. Šis neseniai įvykęs kongresas ir pasirašyta deklaracija yra reikšmingas žingsnis į priekį nuolat stengiantis apsaugoti ir propaguoti vietinių religijų kultūrinį ir religinį paveldą visame žemyne.

Informacijos šaltinis – Europos etninių religijų kongresas

2023.07.04; 00:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *