Finansų ministerija: i.MAS turi būti diegiama pagal planą ir skaidriai


Finansų ministerija siūlo Valstybinei mokesčių inspekcijai atsižvelgti į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadas dėl inspekcijos vykdomo Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) dviejų posistemių (i.SAF ir i.VAZ) viešojo pirkimo ir skelbti naują konkursą.

„Privalu užtikrinti, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos viešųjų pirkimų konkursai niekam nesukeltų nė menkiausios abejonės dėl jų skaidrumo“, – teigia finansų ministras Rimantas Šadžius.

VPT, patikrinusi VMI vykdomą atvirą konkursą „Dėl išmaniosios mokesčių administravimo sistemos elektroninių sąskaitų faktūrų ir važtaraščių posistemio sukūrimo ir įdiegimo paslaugų viešasis pirkimas“,  konstatavo įstatymo pažeidimus, todėl, tarnybos nuomone, pirkimas turi būti nutrauktas.

Ministro R.Šadžiaus įsitikinimu, VMI turi įvertinti Viešųjų pirkimų tarnybos pastabas ir naują konkursą atlikti griežtai laikydamasi visų pirkimus reglamentuojančių teisės aktų normų, kad ateityje būtų išvengta bet kokių procedūrinių pažeidimų.

Finansų ministerija atkreipia dėmesį, kad i.MAS yra viena iš prioritetinių, mokesčių administravimą gerinančių, priemonių. Kartu tai yra efektyvi kovos su šešėline ekonomika sistema, todėl ją siekiama įdiegti kuo skubiau.

Kita vertus, jau šiuo metu vykdomas PVM sąskaitų faktūrų projektas, ir jo rezultatai pranoko lūkesčius – palyginti su praėjusiais metais, kontroliuojamų įmonių mokėtinas PVM išaugo beveik 80 procentų.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.12.02; 04:57

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.