FTB dėmesio centre – Donaldo Trampo žentas Džaredas Kušneris


Masinės informavimo priemonės skelbia, kad Federalinis tyrimų biuras (FTB), kuriam pavesta išsiaiškinti, ar JAV prezidento rinkimų kampanijos metu būta Donaldo Trampo komandos ryšių su Rusija, pradeda tirti dar vieną svarbų šios bylos aspektą.

FTB dėmesio centre atsidūrė Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) žentas ir vyresnysis patarėjas Džaredas Kušneris (Jared Kushner).

Kodėl FTB žvilgsniai pakrypo į Dž.Kušnerį? Tyrėjai mano, kad Dž. Kušneris turi svarbios informacijos, tačiau jis nebūtinai yra įtariamas įvykdžius nusikaltimą. Nors D. Trampas neigia bet kokius ryšius su Rusija, FTB nagrinėja galimą Rusijos kišimąsi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus ir Rusijos ryšius su D. Trampo kampanija.

Anot D. Trampo, ši situacija primena „vieną didžiausių raganų medžioklių politiko atžvilgiu Amerikos istorijoje“. JAV žvalgybos institucijos mano, kad Maskva bandė paveikti rinkimus respublikono D. Trampo naudai, lapkritį vykusiuose rinkimuose įveikusį varžovę Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Neįvardinti JAV pareigūnai BBC sakė, kad susidomėjimas 36 metų Dž. Kušneriu nereiškia, kad tyrėjai įtaria jį nusikaltimu ar ketina apkaltinti jį. JAV dienraštis „The Washington Post“ skelbė, kad tyrėjai didžiausią dėmesį skiria Dž. Kušnerio susitikimams pernai metais su Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku ir bankininku iš Maskvos.

JAV lyderio žento advokatas teigė, kad jo klientas Dž. Kušneris bendradarbiaus vykdant bet kokį tyrimą. Jis jau sutiko aptarti savo kontaktus su Rusija Senato žvalgybos komitete.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.05.26; 14:27

print