FTB direktorius Džeimsas Komis: „Rusija pakartos tai dar ne vieną sykį


Klarkas Mindokas / The Independent

Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovas Džeimsas Komis pareiškė, kad Rusija – tai „pati pavojingiausia šalis Žemėje turint omenyje jos ketinimus bei galimybes“. 

FTB direktorius Džeimsas Komis.

Šiuos FTB direktoriaus žodžius cituoja „The Independent“ korespondentas Klarkas Mindokas.

Rusijai nepalankius apibūdinimus FTB direktorius Džeimsas Komis ištarė JAV Senato posėdyje, kai buvo analizuojama Rusijos įtaka Amerikoje surengties 2016-ųjų metų Prezidento rinkimams.

Be kita ko, FTB vadovas pabrėžė, kad Rusija kišosi į Amerikos vidaus reikalus žymiai anksčiau nei 2016-ųjų prezidento rinkimai. Ir nesiliaus dariusi įtakos, nes tai jai iki šiol pavykdavo.

FTB direktorius sako, kad oficialusis Vašingtonas privalo žinoti: Rusija nesiliaus įtakoti JAV politikos, nes oficialusis Vašingtonas nesugebėjo jos sutramdyti. Rusijai iki šiol tai visada pavykdavo.

Kaip teigiama leidinyje, Džeimsas Komis pirmą sykį patvirtino, kad FTB pradėjo tirti Rusijos kišimosi į JAV prezidento rinkimų kampaniją dar praėjusių metų kovą, kada davė parodymus žvalgybos reikalus kuruojantiems Amerikos politikams.

Straipsnio pabaigoje – ištrauka iš Donaldo Trampo žinutės Twiteryje: „Pasakojimai apie Trampo ir Rusijos ryšius tapo pretekstu demokratams pateisinti savo pralaimėjimą Prezidento rinkimuose“.

Informacijos šaltinis: The Independent.

2017.05.05; 08:26

print