G. Nausėda: saugumo aplinka blogėja


Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Miunchene susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Miunchene tęsiantis vizitą Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienio popietę susitiko su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.
 
Susitikime aptarta saugumo situacija Europoje, NATO atsako į Rusijos keliamas grėsmes klausimai, stiprinant NATO rytinio flango saugumą, praneša Prezidentūra.
 
Kalbėdamas su NATO vadovu prezidentas teigė, kad saugumo aplinka toliau blogėja – Rusijos pajėgų telkimas prie Ukrainos sienų ir Baltarusijoje tęsiasi. Tai, pasak šalies vadovo, turi tiesioginį poveikį NATO gynybai ir atgrasymui, sąjungininkai turi išlikti budrūs, vieningi ir būti pasirengę bet kokiam scenarijui.
 
„Turime stiprinti atgrasymą ir gynybą visoje Aljanso rytinėje dalyje, įskaitant Baltijos regioną, įvertinant šio regiono saugumo specifiką.
 
Sąjungininkų karinis buvimas ir greitas pastiprinimas krizės atveju – esminis atgrasymo ir gynybos elementas“, – sakė prezidentas. G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad būtina išlaikyti NATO saugumo nedalomumą.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.02.19; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *