Gandus apie CŽV kalėjimus Lietuvoje skleidžia Amerikos nekenčiantis šveicaras Dick Marty


Atidžiai perskaičiau Slaptai.lt straipsnį “Lietuva ir vėl įsipainiojo į Rusijos primestos propagandinės akcijos tinklus”. Greičiau sutinku, nei nesutinku su jūsiškėmis mintimis, esą CŽV kalėjimų Lietuvoje nebuvo, o legendą apie neva CŽV kalėjimų egzistavimą kažkur prie Vilniaus skleidžia Rusija arba tos jėgos, kurios nekenčia Vašingtono ir nori mus supykdyti su galingiausia NATO nare. Ši versija atrodo pati įtikinamiausia. Jūsų versijai netiesiogiai pritaria ir parlamentaras Egidijus Vareikis. Internete (Delfi.lt) jis pateikia kai kuriuos savo pastebėjimus. Seimo narys E.Vareikis tvirtina gerai pažįstantis pagarsėjusių raportų apie “kalėjimus” autorių, šveicarą Dick Marty. Žmogus gal ir mielas, tačiau sergantis paranoiška neapykanta Amerikai ir viskam, kas amerikietiška. Ypač prezidentui Bushui. Maždaug tokie parlamentaro pastebėjimai.

Tame rašinyje radau ir daugiau įsiminusių teiginių. Pavyzdžiui. Neapykantos Bushui virusas gana greit paplito Europoje. Mes gi, užuot išreiškę pagarbą žmogui, prisidėjusiam prie mūsų narystės NATO aljanse, skubame mums daug gero padariusį Bushą ir Ameriką niekinti. Tas Amerikos nekenčiantis šveicaras taip pat  parašė raportą apie prielaidas, kad Lenkijoje ir Rumunijoje galėjo būti slapti CŽV kalėjimai. Nieko neįrodė. Tada ėmė provokuoti ir lietuvius, matyt, nujausdamas, kad lietuviai provokacijai pasiduos… Pasidavė. Ir dar kaip… Bushas, pirmasis ir kol kas vienintelis, pasakęs, kad Lietuvos priešai yra ir Amerikos priešai, kažkodėl turi būti Lietuvoje sumaišytas su mėšlu. 

Parlamentaras E.Vareikis, manau, teisingai kelia retorinį klausimą, iš kur gi neapykanta Amerikai, ką Amerika padarė blogo Europai, Lietuvai? Blogai, kad kovoja su teroristais? Blogai, kad izoliuoja jų lyderius? Kodėl mes, llietuviai, taip išsijuosę dergiame amerikiečius, kaip koks paranoiškas šveicaras? Greičiausiai todėl, kad sergame savais nepilnavertiškumo kompleksais ir, manome, kad bet koks politinis įvykis yra klasta ir turi slaptą “tikrąjį motyvą”. Čia viena iš mūsų politikos bėdų. Mūsų antiamerikietiškiems įsitikinimams reikia kažkokių kalėjimų. Tokia jau mūsų savižudiška natūra. Dergsime savus, kad ateitų svetimi. Prisiimame kaltumo prezumpciją, prisiimame visi – nuo prezidentės iki gatvės politiko. Prisiimame, nes būtent tai mus atrodo įdomu, būtent taip galima kažką “sumušti”. O juk mušame tai tik patys save…

Norėjome padėti sąjungininkams, o mums priekaištauja už nebūtus kalėjimus. Kažkas įtarė, kad mes pernelyg draugiški amerikiečiams, tai dabar kalame save prie kryžiaus ir ieškome kaltės ten, kur jos tikrai nėra.

Šiandien Lietuvoje galima dergti ant Amerikos, galima nemylėti Švedijos, nekęsti Lenkijos ar tyčiotis iš latvių. Tačiau negalima kritikuoti tik Rusijos, negalima ginti tibetiečių, nes tai, matote, kenkia Kinijai… Lietuva yra NATO, tačiau mano, kad ji maža ir atlieka tik skuduro misiją – skuduro Aleksandrui Lukašenkai nusivalyti kojas. Na, jei tai Briuselio projektas, tai ir reikėjo sakyti, kad tai – Briuselio politika: “dergti Ameriką”. Dabar, atrodo, kad tai pačios Lietuvos idiotiška laikysena.

Ar atsiras žiniasklaida, kuri ims ginti Lietuvos garbę ir orumą? Lietuvą, kaip šalį ir kaip idėją, Lietuvą, su jos prisiminimais apie sovietinį terorą, su jos pažiūromis į sveiką šeimą, su jos tradiciniais sąjungininkais ir bičiuliais, su tiesa apie tai, kad Rusija yra grėsmė, o Kinijos gerovė – apgaulė? Štai taip savo komentarų pabaigoje klausia E.Vareikis.

Beje, nenustebčiau, jei to šveicaro neapykanta Amerikai kažkokiu būdu, galbūt – finansiškai, pakurstoma iš Rusijos, Prancūzijos ar Vokietijos. Pakurstoma slapta, sumaniai, kad tas šveicaras net nesuvokia, kodėl jo neprielankumas amerikiečiams vis auga ir plečiasi.

O va buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Algimanto Matulevičiaus pozicija dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje buvimo – nebuvimo mane nustebino. Viename paskutiniųjų savo pranešimų portale Balsas.lt jis rašo. “Kad buvo, abejonių beveik nelieka. JAV didžiausia telekompanija neblefuos. Be to, aiškiai tai davė suprasti LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kad Vakarai neabejoja, o klausia, ką darysim. Sutinku, reikia išsamaus tyrimo. Bet ne tik išsamaus, o ir greito. Tik nedidelė, bet reikšminga abejonė, ar užteks ryžto ir drąsos Seimo NSGK pirmininkui p. A. Anušauskui tai ištirti objektyviai, be išankstinio nusistatymo? Nes tas išankstinis nusistatymas, kad nebuvo, yra jau ne kartą nuskambėjęs viešoje erdvėje, vos tik šiai problemai iškilus į viešumą.”

Portale Slaptai.lt radau daug videointerviu su šiuo politiku. Ir labai puikių, kuriems negalėčiau nepritarti. Tačiau A.Matulevičiaus pasisakymas dėl CŽV kalėjimo – nustebino.

2009.10.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.