Graikijoje savaitgalį suvaldyta dešimtys miškų gaisrų


Graikijoje savaitgalį suvaldyta dešimtys miškų gaisrų. EPA-ELTA nuotr.

Nepaisant smarkaus vėjo, Graikijos ugniagesiai savaitgalį suvaldė dešimtis miškų gaisrų, sekmadienį pranešė pareigūnai, tekus evakuoti vieną pakrantės kaimą.
 
Šeštadienį Eubojos saloje esantį Niborijo kaimą teko palikti 500 žmonių, įskaitant atostogautojus ir vietinius, kai miške įsiplieskė didžiulis gaisras.
 
„Gaisras, padedamas vėjo, išplito į pietus, ir dėl to atsakingas priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas nurodė prevenciškai evakuoti Niborijo gyventojus“, – šeštadienį teigė civilinės saugos viceministras Nikosas Hardaliasas, paskelbus apie 51 kilusį gaisrą.
 
Šeštadienį dviejuose vakarų Atikos regiono miestuose vienu metu degė keturi gaisrai, o Varnavo mieste degęs miško gaisras nekėlė pavojaus gyvenamiesiems pastatams. Su liepsnomis kovojo 60 ugniagesių, kuriems talkino šeši sraigtasparniai ir septyni lėktuvai.
 
Iki sekmadienio buvo suvaldyti visi įsiplieskę gaisrai, nurodė Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, o Eubojoje buvo sulaikytas padegimu įtariamas 57-erių vyras. Anot naujienų agentūros ANA, jis yra ūkininkas, kuris nurodė policijai, kad, jam mėginant užvesti savo furgoną, kibirkštys iš dujų išmetimo sistemos uždegė žolę ir išdegė 400 hektarų augmenijos.
 
Civilinės saugos departamentas paskelbė aukštos rizikos įspėjimą dėl sekmadienį galinčių kilti gaisrų.
 
Graikija kiekvieną vasarą susiduria su miškų gaisrais, kuriuos paskatina sausi orai, stiprūs vėjai ir aukšta temperatūra.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.11; 18:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *