Graikijos parlamento rinkimus laimėjo konservatoriai


Sekmadienį Graikijoje vyko parlamento rinkimai. Suskaičiavus keturis penktadalius balsavimo biuletenių rinkimuose pirmavo 39,7 procentų balsų surinkusi Kyriakoso Mitsotakio konservatorių partija „Naujoji demokratija“, praneša naujienų agentūra dpa.
 
Su tiek procentų balsų konservatoriai užsitikrintų 158 mandatus 300 vietų parlamente, 82 daugiau nei prieš ketverius metus. Turėdama daugumą „Naujoji demokratija“ galėtų formuoti vyriausybę be koalicijos ir galėtų būti prisaikdinta jau pirmadienį.
 
K. Mitsotakis tapęs premjeru rinkėjams žadėjo „pasiraitoti rankoves ir atstovauti visus graikus“. Jis taip pat pakartojo, kad parlamentarai dirbs vasarą be įprastos 4 savaičių pertraukos.
 
Sakydamas kalbą paaiškėjus preliminariems rezultatams, konservatorių lyderis taip pat žadėjo užtikrinti ekonomikos augimą, darbo vietas ir geresnį gyvenimą bei ragino tūkstančius per sunkmetį emigravusių graikų grįžti į tėvynę.
 
Tuo metu iki šiol valdžioje buvusią dabartinio premjero Alexio Tsipro partiją „Syriza“ suskaičiavus keturis penktadalius balsų parėmė 31,6 procentai rinkėjų. Partija parlamente turėtų 86 vietas – 63 mažiau nei ankstesnėje kadencijoje. A. Tsipras pripažino pralaimėjimą ir telefonu pasveikino savo konkurentą. Jis teigę gerbiąs žmonių valią, pridurdamas, kad jo vyriausybei teko priimti sunkius sprendimus atvedusius Graikiją ten, kur ji yra šiandien, ir dėl to sumokėjo didelę politinę kainą.
 
19 val. užsidarius rinkimų apylinkėms Graikijos visuomeninis transliuotojas ERT paskelbė balsavusių žmonių apklausą, pagal kurią konservatorių partijai „Naujoji demokratija“ prognozuota 40, o „Syriza“ – 28,5 procentai balsų.
 
Pagal šią apklausą „Naujajai demokratijai“ tektų 155-167, o Syriza – 77-82 mandatai.
 
Tuo metu centro kairės „Judėjimui už pokyčius“ (KINAL) prognozuota 6-8 procentai, komunistams KKE – 5-7 procentai balsų. Keletui mažų partijų nedaug trūko iki 3 procentų balsų ribos, kad patektų į parlamentą. Tarp jų ir kraštutinių dešiniųjų „Auksinė aušra“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.08; 03:00
print