Gražiausios eglutės konkursą laimėjo Neveronių gyventojai


Neveronių eglutė ir Spragtuko saugomas kalėdinis paštas

Gražiausios Kauno rajono eglutės konkurse nugalėjo Neveronių bendruomenė, ne tik papuošusi eglutę, bet ir sukūrusi tikrą kalėdinę pasaką. Konkurse dalyvavo eglutės, kurias gyventojai ir bendruomenės papuošė lauke, todėl jos ir toliau džiugina ne tik kūrėjus, bet ir kaimynus, praeivius.
 
Ypatingo dėmesio eglutės sulaukė feisbuke – čia kalėdinių eglučių galerija jau grožėjosi daugiau kaip 100 tūkstančių žmonių. Dauguma iš balsavusiųjų internetu, renkant gražiausią kalėdinę eglę, negailėjo puošėjams komplimentų.
 
Organizatorių teigimu, gruodžio pradžioje pakvietus visas Kauno rajono įstaigas, organizacijas, bendruomenes ir gyventojus puošti lauko eglutes ir dalintis gražiausiomis jų nuotraukomis, sulaukta gausybės laiškų su skirtingomis, bet savaip ypatingomis kalėdinių eglių fotografijomis. Į eglučių konkursą gausiai įsitraukė ne tik seniūnijos, kultūros centrai, švietimo įstaigos, bet ir nedidelės bendruomenės, pavieniai gyventojai.
 
Gražiausios Kauno rajono eglutės. Zapyškis

Buvo gražu stebėti, kad prie šventinės nuotaikos kūrimo gyvenvietėse susitelkė kaimynai: Patalmušėlio kaimo (Jaunystės g.) naujakuriai, Jonučių II kaimo (Stumbro g.) bendruomenė, Bubių kaimo (Parko g.) gyventojai. Džiugu, kad savo miestelių puošyboje aktyviai dalyvavo Domeikavos, Ringaudų, Taurakiemio, Zapyškio, Ežerėlio ir Kulautuvos seniūnijos. Išradingumu pasižymėjo Artūras Lauciūnas su netradicinės formos medine eglute, Stepas Galkinas su minimalistine kalėdine puošmena. Išskirtiniais rankų darbo žaisliukais žavėjo Virginija Zavedskaitė iš Čekiškės, Karmėlavos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ darželinukai. Apšvietimo sprendimais stebino Samylų įlankoje skulptoriaus Raimondo Uždravio puoštos skulptūros, Neveronių bendruomenės sukurta kalėdinė pasaka, Ernestos Nevierės aukštaūgė žaliaskarė, Birutės Bendoraitienės elnių šeimyna, Ievos Mykolaitienės spalvingoji eglė.
 
Visas nuostabias eglutes norintys galėjo vertinti savo balsais (patiktukais). Šią savaitę paaiškėjo, jog, kaip ir praėjusiais metais, daugiausiai balsų surinko Neveronių bendruomenės centras, papuošęs ne tik eglę, bet sukūręs aplink ją tikrą kalėdinę pasaką. Centrui atitenka konkurso, kuriuo siekiama skatinti ne konkurenciją, o kūrybiškumą ir kalėdinės dvasios skleidimą Kauno rajone, 500 eurų piniginis prizas.
 
Antrąją vietą laimėjo Samylų įlankoje medines skulptūras ir eglutę lemputėmis papuošęs skulptorius R. Uždravis. Jam skiriamas 300 eurų čekis. Trečiąją vietą iškovojo šalia Zapyškio šv. Jono Krikštytojo stovinti žaliaskarė, už kurią Ežerėlio kultūros centrui atitenka 200 eurų prizas.
Gražiausios Kauno rajono eglutės, Samylų įlanka. Idėjos autorius – skulptorius Raimondas Uždravis
 
Įdomu tai, kad savąjį piniginį prizą įsteigęs rajono meras Valerijus Makūnas labiausiai vertino kūrybiškumą, o šitaip į Kalėdų eglės puošimo procesą pažvelgusių tikrai netrūko. Todėl meras prizą padalino į tris dalis. 200 eurų skiriama V. Zavedskaitei iš Čekiškės. Mergina eglutės žaisliukus kūrė pati ir šiam reikalui panaudojo net 6 tūkst. smeigtukų. Toks pat 200 eurų čekis atitenka A. Lauciūnui iš Lapių seniūnijos už neįprastos formos medinę kalėdinę puošmeną, 100 eurų paskatinimą pelno Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kuri į Kalėdų eglės puošyba pažvelgė iš profesinės pusės. Bibliotekininkų eglutėje pasislėpė stebuklingas namelis ir biblioteka.
 
„Dėkojame visiems konkurso dalyviams, kurie stebino kūrybiškumu, idėjomis, apšvietimo sprendimais ir prisidėjusiems prie magiškos Kalėdų nuotaikos kūrimo ir skleidimo Kauno rajone“, – sakė sėkmingų ateinančių metų visiems linkėdamas Kauno rajono meras V. Makūnas.
 
Birutė Mačienė (ELTA)
 
2021.12.31; 05:17
print

Vienas komentaras

  • Labai gaila, kad niekur nėra nurodyta net gatvės, kur stovi Neveronių eglutė. Nevietiniam keliautojui, norint aplankyti Neveronių eglę, misija tampa neįmanoma.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *