Raudondvaryje padaugėjo gyventojų


Raudondvario seniūnija 2018-uosius metus pasitiko jau su 6000-ąja seniūnijos gyventoja. Tai – naujakurė Erika Meiliūnaitė. Kartu su savo gyvenimo draugu ji įsikūrė Klevų gatvėje, Didvyrių kaime.

Jauna šeima neatmeta galimybės, kad ir jų mažylis pasaulį gali išvysti 2018 metais bei tapti šimtmečio naujagimiu, kurio lauks išskirtinė Kauno rajono savivaldybės dovana – turtingas naujagimio kraitelis.

Raudondvaris – seniūnijos centras, šalia Nemuno ir Nevėžio santakos, aukštutinėje Nevėžio terasoje, abipus kelio Kaunas – Jurbarkas – Šilutė – Klaipėda. Raudondvaris turi gimnaziją, keletą kitų bendrojo lavinimo mokyklų bei vaikų darželių. Seniūnijoje veikia Raudondvario medelynas, yra ir kitų sėkmingai dirbančių verslo įmonių.

Pastaraisiais metais Raudondvarį labiausiai garsina pilies – dvaro architektūros ansamblis ir po neseniai įvykusios jo restauracijos dvare prasidėjusi intensyvi kultūrinė veikla. Raudondvaris jau tapo ne tik Kauno rajono, bet ir visos Lietuvos kultūros renginių, taip pat – oficialių tarptautinių susitikimų vieta.

Seniūnijos centre stovi Raudondvario Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia, netoliese – memorialinis muziejus bei paminklas kompozitoriui Juozui Naujaliui, kurio sukurta „Lietuva brangi“ vadinama Lietuvos himnu. Ši daina, primena ELTA, televizijos žiūrovų valia išrinkta geriausia iš 100 tokių kūrinių ir paskelbta Lietuvos 100-mečio daina.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.01.06; 04:30

print