H. Clinton: JK delsimas atskleisti Rusijos kišimosi ataskaitą yra gėdingas


Hillary Clinton antradienį teigė, kad tai, jog Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė dar nepaskelbė atidėtos parlamentinės ataskaitos dėl galimo Rusijos kišimosi į britų politiką, yra gėdinga.
 
Boriso Johnsono vyriausybė jau anksčiau atmetė teiginius, kad ataskaitos ji neviešina todėl, kad prieš pirmalaikius rinkimus, kurie įvyks kitą mėnesį, išvengtų skandalo.
 
„Kiekvienas šioje šalyje balsuojantis žmogus nusipelnė pamatyti tą ataskaitą dar prieš įvykstant rinkimams“, – H. Clinton sakė „BBC Radio 4“ reporteriams.
 
Jos teigimu, nėra jokios abejonės, kad Rusija yra „pasiryžusi formuoti Vakarų demokratijų politiką“. „Ne mūsų naudai, o jų“, – teigė demokratė, 2016 metais Donaldui Trumpui pralaimėjusi prezidento rinkimuose, į kuriuos, kaip teigia JAV žvalgybos pareigūnai, kišosi Rusija.
 
„Man atrodo, kad yra nepaaiškinama – tai, kad jūsų vyriausybė nepaskelbs ataskaitos apie Rusijos įtaką. Nepaaiškinama ir gėdinga“, – sakė H. Clinton.
 
JK parlamentui anksčiau buvo pranešta, kad žvalgybos ir saugumo komiteto ataskaita spalio 17 dieną nusiųsta tvirtinti ministrui pirmininkui.
Šiuo tyrimu siekta nustatyti įtarimų dėl galimų slaptų Rusijos veiksmų, kišantis į JK demokratinius procesus, pagrįstumą – tiriama, ar Maskva bandė kištis į 2016 metų balsavimą dėl „Brexito“ ir 2017 metų parlamento rinkimus.
 
Maskva kaltinama vadovavimu sudėtingoms dezinformacijos kampanijoms visame pasaulyje, kad sustiprintų savo poziciją.
 
Žvalgybos ir saugumo komitetas, prižiūrintis šalies žvalgybos agentūrų veiklą, prieš viešindamas ataskaitas, jas pirmiausia teikia vyriausybei patvirtinti – tokiu būdu siekiama išvengti slaptos informacijos atskleidimo.
Vidaus šnipų agentūros MI5 vadovas bei Žvalgybos ir saugumo komiteto pirmininkas teigė, kad B. Johnsonas dėl artėjančių gruodžio mėnesio rinkimų delsia paviešinti tyrimo ataskaitą.
 
MI5 vadovas 2007–2013 metais Jonathanas Evansas paragino vyriausybę paaiškinti pastarąjį vilkinimą.
 
Užsienio reikalų ministras Chrisas Pincheris anksčiau yra sakęs, kad vykdoma „intensyvi (ataskaitos) saugumo peržiūra“. Jis taip pat sumenkino nuogąstavimus, sakydamas, kad nėra „jokių įrodymų“, leidžiančių manyti, jog Rusijos dalyvavimas JK rinkimuose buvo sėkmingas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.12; 00:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *