Į Lietuvą atvyko NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume vadas


NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadas generolas Guglielmo Luigi Miglietta. Lietuvos kariuomenės nuotr.

Lietuvoje su pirmuoju oficialiu vizitu po paskyrimo į naujas pareigas lankosi NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadas generolas Guglielmo Luigi Miglietta, kuris nuo birželio 3 d. pakeitė prieš tai vadavietei vadovavusį generolą Jorgą Vollmer.
 
Susitikimo su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Valdemaru Rupšiu metu aptarta saugumo situacija regione ir parama Ukrainai. Vizitu taip pat siekiama gerinti Lietuvos kariuomenės ir NATO valdymo struktūrų sąveiką ir toliau stiprinti karinį bendradarbiavimą.
 
„Su naujuoju JFCBS vadu aptarėme jo atsakomybės rajone esančių pajėgų generavimo ir Lietuvos nacionalinių planų integravimo į regioninius planus klausimus. Siekiant efektyvumo ir savalaikiškumo, tokios diskusijos būtinos visuose lygmenyse ir nuolatos”, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.
 
NATO Jungtinė pajėgų vadavietė Brunsume yra operacinio lygmens NATO štabas, atsakingas už vadovavimą budinčioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms, už NATO ypač greito reagavimo pajėgų sukūrimą. Taip pat šis štabas užtikrina ryšį tarp NATO valdymo ir karinių pajėgų struktūrų bei NATO atgrasymo priemonių ir pasirengimo gynybai koordinavimą mūsų regione.
 
Pasibaigus numatytiems susitikimams su Lietuvos kariuomenės atstovais NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume vadas generolas G. L. Miglietta apsilankys Rukloje, kur susitiks su Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono vadu pulkininku leitenantu Danieliu Andra, bendraus su kariais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07.06; 08:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *