VU Botanikos sode – gėlių paroda „Lelija Mindaugo karūnai“


VU Botanikos sode – gėlių paroda „Lelija Mindaugo karūnai“. VU Botanikos sodo nuotr.

Vilniaus universiteto botanikos sode atidaryta aštuntoji gėlių paroda „Lelija Mindaugo karūnai“.
 
Šimtus dekoratyvių augalų parodai paruošė VU Botanikos sodo Augalų kolekcijų ir Vingio skyrių darbuotojai, taip pat VU Šiaulių akademijos botanikos sodo ir VDU Botanikos sodo specialistai.
 
Atidaryme dalyvavo ir susirinkusius svečius pasveikino šios parodos globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Šiais metais, kaip skelbiama VU pranešime, parodoje eksponuojama unikali – vienintelė tokia Europoje, miežių mutantų kolekcija, kurios originalūs mutantai sukurti mutagenezės ir kryžminimo būdu. VU Botanikos sode kolekcija yra kaupiama, tiriama ir saugojama nuo 1974 metų.
 
Parodoje eksponuojama hortenzijų, bijūnų, lelijų, rožių, aguonų kolekcijų augalai. Šių metų parodos staigmena – melsvauogis sausmedis (Lonicera caeruluea), kurio uogomis dėl stipriai vėlavusio pavasario galime džiaugtis dar ir šiandien. Taip pat pristatyta šiltojo klimato zonos augalų ekspozicija, kurią sudaro keliolika skirtingų rūšių augalų, sukuriančių atogrąžų džiunglių įspūdį.
 
Žinoma floristė Vaiva Jucytė sukūrė 14 gėlių kompozicijų. Kolegų iš VDU Botanikos sodo ekspozicijoje – rožės, bijūnai, lelijos, tikroji levanda, itin gausi alunių kolekcija. VU Šiaulių akademijos botanikos sodas pristatė lelijų, penstemono, šluotelinio fiokso, šiurpinio gvazdiko ir daugelio kitų augalų ekspoziciją.
 
Tai jau aštuntoji VU Botanikos sodo specialistų rengiama įspūdingiausių liepos mėnesį žydinčių augalų paroda. Parodos lankytojai galės taip pat susipažinti su menininkės Godos Balbiera-Balbieriūtės akvarelės darbų paroda „Gėlės ir kita“.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.07.06; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *