Į NATO misiją Afganistane išvyksta Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacinių sistemų karininkas


Nuo vasario 6 d. į NATO misiją Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support) išvyksta ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono struktūroje esančio Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) karininkas.

Lietuvos karininkas misijos metu užtikrins NATO stacionarių ir mobilių informacinių technologijų paslaugų teikimą NATO ir koalicijos partnerių pajėgoms, dalyvaujančioms operacijoje „Tvirta parama“.

Siunčiamas karininkas prisidės prie šiuo metu Afganistane tarnybą atliekančių 15 Lietuvos karių, kurie į misiją išvyko šių metų sausio pradžioje. Lietuvos kariai misijos metu moko ir pataria Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms. Kariai tarnauja štabuose trijuose miestuose: Kabule, Kandahare ir Herate. Šiuo metu NATO misijos kontingentą Afganistane sudaro apie 12 tūkst. karių.

PRISM yra vienintelis Lietuvos kariuomenės kuopos dydžio vienetas, kuris yra nuolat priskirtas prie NATO pajėgų vieno iš trijų ryšių batalionų. Šiuo metu septyni šio vieneto kariai taip pat yra dislokuoti Turkijoje, kur tarnauja NATO oro erdvės gynybos misijoje.

Atsižvelgiant į esamus Aljanso karinio indėlio poreikius, į NATO mokymo misiją „Tvirta parama“ Afganistane 2016 m. Lietuva gali skirti iki 50 karių. Lietuva misijoje prisideda siųsdama karius, rengiančius Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, ir planuoja išlaikyti šiuos pajėgumus iki šios NATO misijos Afganistane pabaigos.

2016.02.09; 06:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *