Į teisiamųjų suolą atvedė kaltinimai dėl mažametės išžaginimo


Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir į teismą perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 48 metų vyras kaltinamas išžaginęs ir seksualiai prievartavęs mažametę.

Tuo metu bute buvusi motina dešimtmetės dukters nuo prievartautojo neapgynė, nes girta miegojo kitame kambaryje. 

Pernai spalį Aukštaitijoje įvykdytas nusikaltimas sulaukė didelio visuomenės pasipiktinimo. Vakare pas kaimynus atbėgusi verkdama mažametė pasakė, kad ją namuose ką tik išprievartavo nepažįstamas vyras ir prašė juos gelbėti bute likusią motiną.

Nuskubėję į jos namus žmonės rado miegančią neblaivią mergaitės motiną ir kažkokį vyrą. Gyventojai jam neleido pasišalinti iš buto ir iškvietė policiją. 

Paaiškėjo, kad sulaikytasis – prieš pusmetį iš įkalinimo įstaigos paleistas 8 kartus teistas 48 metų R. M. Jį į svečius tą dieną pasikvietė mergaitės motina. 

Manoma, kad neblaiviai buto šeimininkei užmigus, R.M. kitame kambaryje seksualiai išprievartavo ir išžagino mažametę. Bejėgė auka sako priešintis bijojusi, nes jai kaltinamasis grasino peiliu. R.M. ir iškart po sulaikymo, ir ikiteisminio tyrimo metu savo kaltę neigė. 

Vaiko teisių apsaugos specialistai pasirūpino, kad seksualinę prievartą patyrusi mažametė augtų saugioje aplinkoje. 

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, o jam vadovavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė. Prokurorė pasidžiaugė, kad Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai skyrė didelį dėmesį šio sunkaus nusikaltimo tyrimui, todėl ikiteisminį tyrimą pavyko baigti mažiau nei per 4 mėnesius. 

„Tai labai skaudus atvejis. Pats brangiausias mergaitei žmogus nepasirūpino, kad ji savo namuose būtų saugi. Dėl to, kas įvyko, kaltas ir suaugusiųjų neatsakingumas, ir besaikis alkoholio vartojimas. Šioje istorijoje džiugina tik kaimynų pilietiškumas – jie neliko abejingi mergaitės pagalbos prašymui, neleido įtariamajam pabėgti“, – sakė prokurorė J. Sabaliauskienė, perdavusi šią bylą nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą. 

Už mažamečio išžaginimą ir seksualinį prievartavimą LR Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 15 metų.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2016.02.14; 05:29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.