Ingrida Šimonytė atsiprašė už sukeltus lūkesčius


Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vėlų trečiadienio vakarą premjerė Ingrida Šimonytė atsiprašė už sukeltus lūkesčius – anksčiau planuota Vyriausybės posėdyje trečiadienį diskutuoti dėl grožio salonų ir ne maisto prekių parduotuvių veiklos atnaujinimo – ir paaiškino, kodėl buvo nuspręsta dar nešvelninti karantino.
 
„Vos prieš savaitę vienas svarbiausių epidemiologinės situacijos rodiklių, kuriais remdamiesi priskiriame situaciją vienam ar kitam scenarijui, nukrito žemiau 500 atvejų/100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ribos. Tai gerai, kadangi rodiklis ir toliau mažėja, tačiau reikia matyti ir pilnesnį paveikslą – antai Vilniaus miesto savivaldybėje nuo 500 ribos situaciją kol kas teskiria vis 0,21 atvejo, o bendrą rezultatą labiau tempia nemažos dalies likusios Lietuvos padėtis. Tad nors gerėjančias tendencijas tvirtina ir kai kurie kiti rodikliai, situacija išlieka trapi – iki tų 500 atvejų nuo dar žemesnio lygio nei esame šiandien priešingoje ciklo fazėje užaugome per dvi dienas“, – savo feisbuko paskyroje trečiadienio vakarą rašė premjerė.
 
Pasak jos, karantino pakeitimų galima būtų tikėtis kitą savaitę.
 
„Ar bus kitą savaitę ir paties karantino nutarimo pakeitimų? Greičiausiai, jeigu sutarta karantino laisvinimo schema tai leis, o mūsų judėjimas žemyn nuo atvejų kalno bus tik dar labiau įsitvirtinęs. Niekam nereikės nieko „reikalauti“, „tėkšti“, „rėžti“ ar „atsikirsti“, nes esu tikra, kad tiesiog sutarsime dėl racionalaus sprendimo“, – rašė premjerė.
 
Ministrė pirmininkė teigia nė kiek neabejojanti, kad „pirmadienį pavyks sutarti dėl principinės karantino laisvinimo schemos, o atviri klausimai – dėl konkrečių nemaisto prekybos ir paslaugų atvėrimo etapiškumo ir sąlygų – bus išspręsti. Labai svarbu kuo greičiau sugrąžinti vaikus į mokyklas, suprantamas noras imtis įprasto verslo, tačiau dar svarbiau nepatekti į yo-yo spąstus“.
Kaip taisyklingai dėvėti medicininę kaukę? Slaptai.lt nuotr.
 
Nors trečiadienį buvo laukta sprendimo dėl galimo veiklos atnaujinimo, premjerė sakė niekur nedalijusi pažadų.
 
„Nesu niekur dalijusi pažadų, kad šiandien bus priimti kokie nors paties karantino lengvinimai, juoba, kad ir anksčiau skelbtuose karantino scenarijuose C scenarijuje net nebuvo numatytas kontaktinių paslaugų teikimo sąlygų keitimas. Prekybos – taip. Bet, kaip ir minėjau, C scenarijuje esame vos kelios dienos ir tikrai dar ne visur. Apgailestauju, kad viešos diskusijos, kurių šios Vyriausybės veikloje netrūksta, kažkieno buvo priimtos už padarytus sprendimus, kurių Vyriausybė dar nebuvo padariusi“, – feisbuke rašė premjerė.
 
I. Šimonytė, atsiprašydama už sukeltus lūkesčius, teigė, kad „už tai atsiprašinėti yra vis tiek maloniau nei dėl sprendimų, kuriuos reikia atšaukti“.
 
ELTA primena, kad trečiadienio posėdyje buvo nuspręsta karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.04; 11:31
print