Ingrida Šimonytė: premjeras sąmoningai į ministrus pasiūlė patirties neturinčią moterį


Seimo narė Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo narė Ingrida Šimonytė teigia, kad premjeras Saulius Skvernelis, skirdamas be patirties Irmą Gudžiūnaitę į aplinkos ministres, sąmoningai rizikavo, kad galėtų pateisinti ,,vyriškąją Vyriausybę“. Kartu, pabrėžia Seimo narė, premjeras pats prieštarauja savo žodžiams, kad Vyriausybė sudaryta iš savo srities profesionalų. 

„Kas gali paneigti, kad pasiūlydamas į ministrus jokios patirties konkrečioje srityje neturinčią moterį, kai visi į tave bado pirštu dėl itin vyriškos Vyriausybės, sąmoningai eini į riziką, kad ji susimaus. O tada jau sakysi: matot, aš jums sakiau, kad svarbu profesionalumas, geriau jau mylėkim jas, tas moteris. Ir niekas jau nebeprisimins, kad tai buvo tavo siūlymas, tiesą sakant. Tad prezidentės sprendimas nėra netikėtas, o premjeras jau pats paklydo savo politikų ir profesionalų priešinimo žabangose“, – savo feisbuko paskyroje rašė I. Šimonytė.

Pasak Seimo narės, premjeras, siūlydamas I. Gudžiunaitės kandidatūrą, prieštarauja „valstiečių“ priešrinkiminei pozicijai, kad Vyriausybė sudaryta iš savo srities profesionalų. 

,,Visgi šis atvejis nebuvo įmanomas, nes nemanau, kad siūlydamas ponią I. Gudžiūnaitę ministre premjeras norėjo pademonstruoti pasitikėjimą jauna ir gabia Lietuvos piliete. Visų pirma toks skyrimas niekaip nederėjo su jau gana nugrota, bet vis dar bandoma toliau groti profesionalų Vyriausybės plokštele – gal ponia Irma labai gabi, guvi ir iniciatyvi, bet ji tikrai nėra aplinkos srities profesionalė. Vadinasi, tai jau būtų buvęs labiau klasikinis politinis paskyrimas, kai koalicijos partneriai pagal savo supratimą pasiūlo ministro kandidatūrą“, – teigia I. Šimonytė. 

Trečiadienį prezidentė D. Grybauskaitė atmetė premjero S. Skvernelio siūlomą socialdarbietės I. Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres. Pabrėžusi, kad Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras, prezidentė pakvietė premjerą šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato.

Prezidentės sprendimo pagrindinis argumentas – I. Gudžiūnaitės kompetencijų stoka.

Pasak D. Grybauskaitės sprendimą išplatinusios Prezidentūros, pagrindiniai šalies vadovės keliami reikalavimai visiems kandidatams į ministrus yra profesionalumas, kuruojamos srities išmanymas, administraciniai gebėjimai, skaidrumas ir interesų konflikto vengimas.

I. Gudžiūnaitė, pasak prezidentės, veržli ir perspektyvi jauna politikė, tačiau neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.

Premjeras S. Skvernelis trečiadienį aštriai sureagavo į prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą neskiri jo siūlomos socialdarbietės I. Gudžiūnaitės į aplinkos ministres.

Pasak premjero, dėl I. Gudžiūnaitės jis tarėsi su D. Grybauskaite, todėl jį stebina trečiadienį pareikštas šalies vadovės sprendimas. S. Skvernelio teigimu, prezidentė eilinį kartą parodė ne tik savo požiūrį į jo vadovaujamą Vyriausybę, tačiau ir norą destabilizuoti Vyriausybės darbą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.07; 05:30

print