Irano pareigūnai per M. Amini mirties metines sulaikė daugiau kaip 260 žmonių


Mahsa Amini. EPA – ELTA foto

Teheranas, rugsėjo 18 d. (dpa-ELTA). Irano saugumo pareigūnai per Mahsos Amini mirties metines sulaikė daugiau kaip 260 žmonių, skelbia vietos žiniasklaida.
 
Laikraštis „Shargh“ sekmadienį pranešė, kad visi šie asmenys buvo sulaikyti per 24 valandų laikotarpį. Pareigūnų teigimu, jie buvo sulaikyti dėl visuomenės saugumo pažeidimų, kurstymo rengti protestus ir disponavimo ginklais.
 
Šeštadienį buvo minimos pirmosios M. Amini mirties metinės. Prieš metus Iraną sukrėtusi žinia apie jaunos kurdės mirtį šalyje davė pradžią smurtinių protestų bangai. Artėjus metinėms Irano pajėgos ėmėsi griežtų saugumo priemonių, kad užkirstų kelią naujoms demonstracijoms.
 
22 m. M. Amini mirė po to, kai ją buvo sulaikiusi vadinamoji dorovės policija, kuri kaltino ją tariamai pažeidus griežtas hidžabo dėvėjimo taisykles. Manoma, kad M. Amini gyvybė užgeso, nes sulaikymo metu ji buvo žiauriai sumušta. Šis incidentas Irane pakurstė masinius dešimttūkstantinius protestus prieš represinį vyriausybės kursą bei prievartą dėvėti galvos apdangalus. Teheranas vykdė brutalų susidorojimą su šiomis akcijomis.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2023.09.18; 15:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *