Ironiškas vaizdelis: kaip jums tai patinka, ponai?


Rusija negali šito karo pralaimėti. Ukrainai reikia bet kokia kaina su Rusija susitarti. Mes nepyksime, jeigu Ukraina prisijungs ne prie Europos Sąjungos, o prie Putino sąjungos. Kijevas rytų Ukrainos nepajėgs išlaikyti, o mes jam padėti negalime. Ką galėjome – padarėme. Mūsų sankcijomis pasiekėme bent to, kad dabar Rusija į Ukrainą siunčia ne karinę, o humanitarinę pagalbą.

Maždaug tokią žinią pasauliui ir Putinui siunčia įtakingoji Angelė. Kaip jums, ponai, tai patinka?

Tokių viešų kalbų paskatintas Putinas rengiasi pasiųsti dar kelis šimtus baltų sunkvežimių. Angelei nelabai svarbu, kas tuose sunkvežimiuose vežama į Ukrainą, kas – iš Ukrainos, kaip sakoma, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima.

Ar mums tai patinka? Panašu, kad, kai „humanitariškai“ bus užganėdinta Ukraina, „humanitarinės pagalbos“ sulauksime ir mes, trys Baltijos sesės. Pirmiausia, žinoma, ivanas „atsidėkos“ Lietuvai, kaip didžiausiam Rusijos neprieteliui. Juk pernai rudenį Vilnius ir pradėjo visą tą velniavą: Janukovyčius iš Valdovų rūmų sugrįžo jau į šurmuliuojantį Kijevą. Ne kas kitas, o Lietuva sugundė vakarų ukrainiečius Europos Sąjungos vertybėmis, būtent Lietuvoje buvo rengiami smogikai, privertę bėgti teisėtai išrinktą prezidentą, būtent Lietuva labai dažnai praleidžia progą patylėti Briuselyje, Niujorke, Vilniuje…

Taip samprotaujama ne tik Maskvoje, bet, ko gero, ir Berlyne, ir Paryžiuje, o taip pat Madride, Romoje, Budapešte, Helsinkyje… Aiškiai matyti, kad Europos Sąjungoje daug kam jau bloga darosi nuo tų Donecko, Lugansko kruvinų reikalų. Ir kokiam velniui mes su ta Ukraina prasidėjome?! Būtumėm gyvenę sau ramiai, kaip ramiai gyvenome iki Rusijos-Gruzijos karo ir po jo, būtumėm Rusijai pastatę ne du lėktuvnešius, o kokius keturis penkis, būtumėm tiekę kitokias pelningas karines paslaugas, bendradariavę ekonomiškai. O dabar kenčia ne tik rusai, ukrainiečiai, bet ir mes

Bus parklupdyta Ukraina, ateis eilė Lietuvai, Latvijai, Estijai – vėl reikės protestuoti, piktintis, taikyti ekonomines sankcijas, vaizduoti susirūpinusius. O kas toliau? Kaip sustabdysime „humanitarinę pagalbą“ šių šalių rusakalbiams? Nepradėsi juk NATO lėktuvais bombarduoti baltų sunkvežimių su raudonais kryžiais…

Ir velniam mes įsileidome tuos bejėgius vargetas į savo „klubą“? Gal tikrai Putinas teisus, kai sako, kad Sovietų Sąjungos subyrėjimas buvo didžiausia XX amžiaus tragedija? O kas dėl to kaltas? Ir vėl – ar ne Lietuva, Latvija, Estija, išėjusios į Baltijos kelią?!

Kaip jums, ponai, patinka tokie galimi samprotavimai, kurių vis daugiau ir daugiau pasigirsta Berlyne, Paryžiuje? Negalima Baltijos valstybėse steigti NATO bazių, nes tai labai nepatiks Rusijai, reikia apsiriboti keliais patruliuojančiais naikintuvais, pratybomis, laivų vizitais… Ir kantriai laukti: gal nuskurdę rusai patys susidoros su savo dievaičiu?

Tačiau negalima pamiršti, kad nuskurdusios Rusijos nevalia įstumti į kampą, nes ji turi daug branduolinių ginklų, kurie gali patekti į dar baisesnes rankas.

Štai iš Ukrainos išviliojome tuos ginklus, ir dabar su ja galime daryti, ką norime. Galime padėti, galime nepadėti jai, galime priimti į Europos Sąjungą, galime pasiūlyti Euraziją. Suprantama, šiek tiek nepatogu prieš pasaulį dėl netesėtų pažadų Ukrainai, bet kas galėjo žinoti, kad Putinas puoselėjo tokius baisius planus?

Nėra amžinų draugų, yra amžini interesai. Dabar mūsų interesas gyventi ramiai ir netampyti alkano liūto už ūsų.

Kaip jums tai patinka, ponai?

Nuotraukoje: draugiškai besišnekučiuojantys Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

2014.08.26; 16:41  

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.